Tryb i terminy sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU MIĘSNEGO I MLECZARSKIEGO
z dnia 12 czerwca 1954 r.
w sprawie trybu i terminów sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.

Na podstawie §§ 4 i 5 uchwały nr 17 Prezydium Rządu z dnia 10 stycznia 1952 r. w sprawie zasad rozliczeń za roboty budowlano-montażowe i prace projektowe w zakresie inwestycji i kapitalnych remontów miedzy jednostkami gospodarki uspołecznionej (Monitor Polski Nr A-6, poz. 53 i Nr A-106, poz. 1642) zarządza się, co następuje:
§  1.
Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego wykonuje dokumentację projektowo-kosztorysową na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą, która określa rodzaj i zakres dokumentacji w oparciu o sporządzony do niej preliminarz i terminarz, ustalające przybliżony koszt dokumentacji i termin jej sporządzenia. Umowa przyjęta do finansowania przez właściwy bank zleceniodawcy i faktury za wykonaną dokumentację stanowią podstawę do przeprowadzenia rozliczeń między Biurem Projektów Inwestycyjnych a zleceniodawcą.
§  2.
1.
Rozliczenia ze zleceniodawcą za wykonaną dokumentację odbywać się powinny na podstawie faktur przejściowych i końcowych według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego zarządzenia.
2.
Faktury przejściowe wystawiać należy w odstępach miesięcznych i powinny one obejmować należność za wykonane w danym miesiącu prace projektowe. Należność za prace projektowe wyliczać należy na podstawie obowiązującego cennika i protokolarnie stwierdzonego ilościowego lub procentowego zaawansowania prac. Odpis protokołu każdorazowo należy załączyć do odpowiedniej faktury.
3.
Faktura obejmująca należność za dany miesiąc powinna być sporządzona i złożona do realizacji w ciągu następnych 15 dni.
4.
Następne faktury przejściowe powinny obejmować koszt dokumentacji od początku, tzn. powinny być wystawiane systemem narastającym. Od ogólnej wartości faktury należy odjąć wartość faktur poprzednio wystawionych. Suma faktury do realizacji stanowić powinna należność za dokumentację wykonaną w danym miesiącu.
5.
Fakturę przejściową należy wystawić jedną w każdym miesiącu na podstawie jednej umowy, jednak w ten sposób, by każdorazowo można było stwierdzić stan i koszt poszczególnych rodzajów dokumentacji.
6.
Przy umowach dotyczących prac projektowych, których wartość nie przekracza 1.500 zł, nie wystawia się faktur przejściowych.
§  3.
1.
Po ukończeniu prac projektowych należy sporządzić fakturę końcową w terminie czterotygodniowym od daty doręczenia zleceniodawcy wykonanej dokumentacji.
2.
W fakturze końcowej należy podawać zrewidowany koszt całkowicie wykonanej dokumentacji. Po odjęciu wszystkich faktur przejściowych dotyczących danego obiektu otrzymana końcowa suma powinna stanowić kwotę do realizacji lub do zwrotu zleceniodawcy jako wynikająca z ewentualnych zmian w zaszeregowaniu prac, norm, cennika itp.
§  4.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

FAKTURA ..... Nr ......

..................................................

Notka Redakcji Systemu Informacji Prawnej LEX

Niniejsza treść dostępna jest wyłącznie w wersji pierwotnej treści w formacie PDF.

..................................................

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

M.P.1954.A-61.812

Rodzaj: Zarządzenie
Tytuł: Tryb i terminy sporządzania faktur przejściowych i końcowych przez Biuro Projektów Inwestycyjnych Przemysłu Mięsnego i Mleczarskiego oraz formy tych faktur.
Data aktu: 12/06/1954
Data ogłoszenia: 29/06/1954
Data wejścia w życie: 29/06/1954