Minimalna funkcjonalność systemu teleinformatycznego obsługującego Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI 1
z dnia 28 marca 2018 r.
w sprawie minimalnej funkcjonalności systemu teleinformatycznego obsługującego Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych

Na podstawie art. 29 ust. 7 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz. U. poz. 2361 oraz z 2018 r. poz. 650) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Rozporządzenie określa minimalną funkcjonalność systemu teleinformatycznego utworzonego i prowadzonego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, zapewniającego możliwość funkcjonowania Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych, zwanej dalej "Ewidencją".
§  2. 
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o użytkowniku, należy przez to rozumieć marszałka województwa, ministra właściwego do spraw turystyki, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a także pracowników urzędów zapewniających ich obsługę.
§  3. 
System teleinformatyczny, o którym mowa w § 1, zapewnia następującą minimalną funkcjonalność:
1)
przeglądanie danych zgromadzonych w Ewidencji oraz ich wyszukiwanie według następujących kryteriów:
a)
firma lub nazwa przedsiębiorcy turystycznego,
b)
siedziba przedsiębiorcy turystycznego,
c)
adres przedsiębiorcy turystycznego,
d)
województwo,
e)
forma prawna prowadzonej działalności,
f)
numer ewidencyjny,
g)
numer identyfikacji podatkowej (NIP),
h)
numer wpisu do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych;
2)
możliwość generowania predefiniowanych statystyk w zakresie dotyczącym danych zgromadzonych w Ewidencji oraz raportów w zakresie dotyczącym katalogów prowadzonych w ramach Ewidencji;
3)
wydruk aktualnych informacji o przedsiębiorcach turystycznych wpisanych do Ewidencji zawierający adres strony internetowej, na której są zamieszczane te informacje, oraz identyfikator pozwalający na potwierdzenie faktu sporządzenia tego wydruku w systemie teleinformatycznym obsługującym Ewidencję oraz prawdziwości danych zawartych w tym wydruku w czasie jego sporządzenia.
§  4. 
System teleinformatyczny zapewnia marszałkom województw następującą minimalną funkcjonalność:
1)
możliwość wprowadzania danych w formie ksiąg ewidencyjnych oraz edycji danych zawartych w Ewidencji;
2)
wewnętrzną spójność między wszystkimi katalogami i księgami ewidencyjnymi prowadzonymi w ramach Ewidencji;
3)
możliwość monitorowania dostępu do danych oraz zmian wprowadzanych do Ewidencji w odniesieniu do ksiąg ewidencyjnych;
4)
możliwość generowania raportów i statystyk, za pomocą wbudowanego narzędzia do ich generowania, w pełnym zakresie dotyczącym danych zgromadzonych w Ewidencji, w tym również danych usuniętych z Ewidencji zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 29 ust. 5 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych;
5)
mechanizmy uwierzytelniania użytkowników i autoryzacji;
6)
zaimplementowanie środowiska szkoleniowo-testowego na potrzeby szkoleń i testów użytkowników;
7)
ewidencjonowanie wszystkich danych wprowadzanych do Ewidencji;
8)
mechanizm monitoringu umożliwiający rejestrację prób logowań do systemu teleinformatycznego oraz zdefiniowanie zestawu śledzonych czynności wykonywanych przez użytkowników;
9)
zapewnienie na każdym etapie mechanizmów zachowania nienaruszalności wpisów w Ewidencji;
10)
możliwość zgłaszania usterek i błędów dotyczących funkcjonowania systemu Ewidencji co najmniej na wskazany adres e-mail oraz ich usuwania lub korygowania.
§  5. 
System teleinformatyczny zapewnia ministrowi właściwemu do spraw turystyki oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu minimalną funkcjonalność, o której mowa w § 4 pkt 2-10.
§  6. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2018 r.
1 Minister Sportu i Turystyki kieruje działem administracji rządowej - turystyka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrówz dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Sportu i Turystyki (Dz. U. poz. 2318).

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2018.721

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Minimalna funkcjonalność systemu teleinformatycznego obsługującego Centralną Ewidencję Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych.
Data aktu: 28/03/2018
Data ogłoszenia: 12/04/2018
Data wejścia w życie: 01/07/2018