Minimalna zawartości sprawozdania z realizacji planu ruchu zakładu górniczego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ENERGII 1
z dnia 18 sierpnia 2017 r.
w sprawie minimalnej zawartości sprawozdania z realizacji planu ruchu zakładu górniczego 2

Na podstawie art. 117b ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2016 r. poz. 1131, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1. 
Rozporządzenie określa minimalną zawartość sprawozdania z realizacji planu ruchu zakładu górniczego służącego do wykonywania działalności polegającej na poszukiwaniu, rozpoznawaniu lub wydobywaniu węglowodorów ze złóż w granicach obszarów morskich Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego dalej "sprawozdaniem".
§  2. 
1. 
Sprawozdanie zawiera:
1)
nazwę i dane teleadresowe:
a)
przedsiębiorcy,
b)
zakładu górniczego,
c)
podmiotu wykonującego w zakresie swojej działalności zawodowej czynności powierzone mu w ruchu zakładu górniczego;
2)
nazwę planu ruchu zakładu górniczego oraz datę i znak decyzji zatwierdzającej ten plan;
3)
nazwę, typ i dane lokalizacyjne urządzenia stałego lub ruchomego, z którego są prowadzone roboty objęte planem ruchu zakładu górniczego;
4)
w przypadku wykonywania działalności polegającej na:
a)
poszukiwaniu i rozpoznawaniu węglowodorów - wykaz maszyn i urządzeń stosowanych przy wykonywaniu prac geologicznych, w szczególności urządzeń wiertniczych,
b)
wydobywaniu węglowodorów - wykaz urządzeń stosowanych przy wydobywaniu węglowodorów, w szczególności urządzeń wiertniczych, urządzeń wydobywczych oraz urządzeń związanych z rekonstrukcją otworów wiertniczych;
5)
informacje dotyczące powiązań pomiędzy urządzeniem stałym lub ruchomym, o którym mowa w pkt 3, a maszynami i urządzeniami, o których mowa w pkt 4, oraz otworami wiertniczymi;
6)
nazwy i dane lokalizacyjne otworów wiertniczych;
7)
określenie stanu realizacji robót objętych planem ruchu zakładu górniczego w okresie:
a)
od dnia zatwierdzenia planu ruchu zakładu górniczego - w przypadku pierwszego sprawozdania, albo
b)
od dnia sporządzenia poprzedniego sprawozdania;
8)
informację o przerwach w realizacji robót objętych planem ruchu zakładu górniczego, w szczególności spowodowanych erupcją, awarią lub komplikacją wiertniczą, które wystąpiły w okresach, o których mowa w pkt 7;
9)
średnicę oraz zmierzoną rzeczywistą głębokość pionową oraz długość:
a)
każdego wykonanego otworu wiertniczego,
b)
każdej zapuszczonej kolumny rur okładzinowych;
10)
gęstość płuczki wiertniczej w momencie sporządzania sprawozdania;
11)
w przypadku operacji na istniejącym otworze wiertniczym - informację o obecnym stanie eksploatacyjnym otworu wiertniczego.
2. 
Dane lokalizacyjne, o których mowa w ust. 1 pkt 3 i 6, zawierają wykaz współrzędnych geocentrycznych geodezyjnych, określonych zgodnie z państwowym systemem odniesień przestrzennych.
§  3. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
1 Minister Energii kieruje działem administracji rządowej - gospodarka złożami kopalin, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Energii (Dz. U. poz. 2087).
2 Niniejsze rozporządzenie w zakresie swojej regulacji wdraża dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/30/UE z dnia 12 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa działalności związanej ze złożami ropy naftowej i gazu ziemnego na obszarach morskich oraz zmiany dyrektywy 2004/35/WE (Dz. Urz. UE L 178 z 28.06.2013, str. 66).

Zmiany w prawie

Prezydent podpisał nowelizację kodeksu pracy o substancjach reprotoksycznych

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu pracy dotyczącą ochrony pracowników przed substancjami reprotoksycznymi, które są szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych - przekazało w czwartek biuro prasowe kancelarii prezydenta. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów.

Grażyna J. Leśniak 13.06.2024
Od 1 grudnia wakacje składkowe dla przedsiębiorców

Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw z 9 maja 2024 roku przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku. Niewpłacone składki będą finansowane z budżetu państwa w ramach dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nowe przepisy wejdą w życie 1 listopada, a pierwsi przedsiębiorcy będą mogli z nich skorzystać w grudniu.

Grażyna J. Leśniak 13.06.2024
Ustawa powołująca program "Aktywny Rodzic" już w Dzienniku Ustaw

Ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic" została opublikowana 12 czerwca. Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. O wyborze świadczenia zdecydują sami rodzice, choć pierwsze dwa nie będą dla wszystkich. Wnioski będzie można składać od 1 października.

Agnieszka Matłacz 13.06.2024
Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024