Sposób i tryb opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 17 grudnia 2015 r.
w sprawie sposobu i trybu opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury

Na podstawie art. 15c ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. z 2012 r. poz. 1230, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa sposób i tryb opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwanego dalej "harmonogramem".
§  2.
Harmonogram opracowuje się w roku poprzedzającym obowiązywanie tego harmonogramu, zwanym dalej "rokiem opracowania harmonogramu".
§  3.
Do końca października roku poprzedzającego rok opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwany dalej "Dyrektorem Krajowej Szkoły", przyjmuje przesłane przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Krajową Radę Sądownictwa, Krajową Radę Prokuratury, prezesów sądów apelacyjnych i prokuratorów apelacyjnych, zgłoszenia potrzeb szkoleniowych sędziów, asesorów sądowych, prokuratorów, asesorów prokuratury, referendarzy sądowych, asystentów sędziów, asystentów prokuratorów, kuratorów zawodowych oraz urzędników sądów i prokuratury.
§  4.
W terminie do dnia 28 lutego roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły opracowuje projekt założeń harmonogramu, określający cele szkolenia i sposób ich realizacji, oraz przedstawia go Radzie Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwanej dalej "Radą Programową".
§  5.
W terminie do dnia 31 marca roku opracowania harmonogramu Rada Programowa uchwala założenia harmonogramu i przekazuje je Dyrektorowi Krajowej Szkoły.
§  6.
W terminie do dnia 30 czerwca roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły przedstawia Radzie Programowej projekt harmonogramu.
§  7.
W terminie do dnia 31 lipca roku opracowania harmonogramu Rada Programowa opracowuje harmonogram i przekazuje go do zaopiniowania Ministrowi Sprawiedliwości. Jednocześnie Rada Programowa przedstawia harmonogram Prokuratorowi Generalnemu.
§  8.
W terminie 14 dni od dnia otrzymania harmonogramu Prokurator Generalny przedstawia Ministrowi Sprawiedliwości swoje stanowisko w tej sprawie.
§  9.
1.
W przypadku zaproponowania przez Ministra Sprawiedliwości wprowadzenia zmian do harmonogramu, Rada Programowa uwzględnia je lub odmawia ich wprowadzenia, a następnie przedstawia Ministrowi Sprawiedliwości harmonogram do zatwierdzenia w zakresie zgodności z planem finansowym.
2.
W przypadku niezaproponowania zmian, o których mowa w ust. 1, Minister Sprawiedliwości podejmuje decyzję w sprawie zatwierdzenia harmonogramu w zakresie zgodności z planem finansowym i informuje o tym Dyrektora Krajowej Szkoły.
§  10.
Do dnia 15 października roku opracowania harmonogramu Minister Sprawiedliwości zatwierdza harmonogram w zakresie zgodności z planem finansowym.
§  11.
Do dnia 31 października roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły zamieszcza zatwierdzony przez Ministra Sprawiedliwości w zakresie zgodności z planem finansowym harmonogram na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz udostępnia go w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
§  12.
Wymiana dokumentów związanych z opracowaniem harmonogramu odbywa się drogą elektroniczną.
§  13.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. 1
1 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 września 2015 r. w sprawie sposobu i trybu opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. poz. 1366), które traci moc z dniem 1 stycznia 2016 r. na podstawie art. 21 pkt 3 ustawy z dnia 10 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1224).

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2015.2262

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Sposób i tryb opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Data aktu: 17/12/2015
Data ogłoszenia: 29/12/2015
Data wejścia w życie: 01/01/2016