Wzór zbiorczej informacji dotyczącej produktów ubocznych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA 1
z dnia 17 marca 2014 r.
w sprawie wzoru zbiorczej informacji dotyczącej produktów ubocznych

Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, 888 i 1238) zarządza się, co następuje:
§  1. 
1. 
Rozporządzenie określa wzór przekazywanej przez marszałka województwa ministrowi właściwemu do spraw środowiska zbiorczej informacji o:
1)
liczbie otrzymanych zgłoszeń uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny;
2)
liczbie wyrażonych sprzeciwów wobec uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny;
3)
przypadkach uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny oraz ich masie.
2. 
Wzór, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik do rozporządzenia.
§  2. 
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR

Zbiorcza informacja o liczbie otrzymanych zgłoszeń uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny, liczbie wyrażonych sprzeciwów wobec uznania przedmiotu lub substancji

za produkt uboczny, a także o przypadkach uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny oraz ich masie

Województwo ........................... Rok sprawozdawczy .....................................

Przypadki uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny
Lp. Zgłoszenie:

pierwsze/kolejne1

Przyczyna

wyrażenia

sprzeciwu2

Powiat3 Gmina4 Nazwa5 Adres6 REGON7 Lokalizacja8 Nazwa

i opis

procesu9

Nazwa

produktu

ubocznego

Kod

odpadu10

Masa11 Opis

produktu

ubocznego

Sposób

wykorzystania

produktu

ubocznego

[Mg] [Mg/rok]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
1
2
3
...
Całkowita liczba zgłoszeń12
Liczba wyrażonych sprzeciwów
Imię i nazwisko osoby sporządzającej informację: .......................................................................................................................................................................................

Telefon służbowy: ........................................................................................................................................

Faks służbowy: ............................................................................................................................................

E-mail służbowy:..........................................................................................................................................

Data sporządzenia informacji: .......................................................................................................................

Podpis sporządzającego13: .............................................................................................................................

Pieczątka i podpis dyrektora komórki organizacyjnej odpowiedzialnej za przygotowanie informacji13:

..........................................................................................................................................................................

Objaśnienia:

1 Należy podać, czy zgłoszenie uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny jest pierwszym czy kolejnym.

2 W przypadku zgłoszenia powtórnego należy dodatkowo wpisać przyczynę wyrażenia sprzeciwu wobec uznania przedmiotu lub substancji za produkt uboczny.

3 Powiat, na terenie którego znajduje się urządzenie lub instalacja, w których jest wytwarzany produkt uboczny.

4 Gmina, na terenie której znajduje się urządzenie lub instalacja, w których jest wytwarzany produkt uboczny.

5 Nazwa wytwórcy produktu ubocznego.

6 Adres siedziby wytwórcy produktu ubocznego.

7 Numer REGON, o ile był nadany.

8 Adres lokalizacji urządzenia lub instalacji, w której wytwarzany jest produkt uboczny (wypełnić, o ile jest inny niż w kolumnie 6).

9 Nazwa i opis procesu produkcyjnego, w wyniku którego powstaje produkt uboczny.

10 Kod odpadu, który odpowiada danemu przedmiotowi lub danej substancji, podany zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 4 ust. 3 w związku z art. 250 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r.

o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.) w przypadku niespełnienia warunków uznania za produkt uboczny, jeżeli został podany w zgłoszeniu.

11 Wytwarzana masa produktu ubocznego podana w zgłoszeniu, wyrażona w Mg lub Mg/rok.

12 Liczba otrzymanych w danym roku zgłoszeń zgodnych z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.).

13 Należy wypełnić w przypadku wystawiania dokumentu w postaci papierowej, natomiast w przypadku wystawiania dokumentu w formie elektronicznej należy wpisać adnotację: nie dotyczy.

)

1 Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. Nr 248, poz. 1493 i Nr 284, poz. 1671).

Zmiany w prawie

Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024