Zniesienie Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 26 sierpnia 2014 r.
w sprawie zniesienia Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły

Na podstawie art. 10 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392) zarządza się, co następuje:
§  1.
Znosi się:
1)
Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły, zwanego dalej "Pełnomocnikiem";
2)
Komitet Sterujący "Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły".
§  2.
1.
Zadania realizowane przez Pełnomocnika niezakończone przed dniem wejścia w życie rozporządzenia są prowadzone przez Wojewodę Małopolskiego nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2015 r.
2.
Zadania, o których mowa w ust. 1, obejmują:
1)
współpracę z międzynarodowymi organizacjami i instytucjami, a także międzyrządową współpracę w zakresie problematyki zrównoważonego rozwoju dorzecza górnej Wisły;
2)
współpracę w zakresie środków pochodzących z funduszy wspólnotowych;
3)
współpracę z instytucjami rządowymi, samorządowymi oraz innymi podmiotami finansującymi zadania;
4)
opracowywanie projektów dokumentów niezbędnych do określenia w ustawie budżetowej środków na realizację zadań oraz opracowywanie preliminarza wydatków;
5)
przygotowywanie planów finansowo-rzeczowych oraz harmonogramu działań podejmowanych w ramach realizacji zadań;
6)
podejmowanie działań zmierzających do pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych na realizację zadań ze źródeł krajowych i zagranicznych;
7)
analizę i ocenę rozwiązań prawnych i ekonomicznych z dziedzin związanych z realizacją zadań;
8)
inicjowanie kontroli przebiegu realizacji inwestycji i projektów realizowanych w ramach zadań.
3.
Wojewoda Małopolski przedstawi Radzie Ministrów, w terminie do dnia 31 marca 2015 r., sprawozdanie z działalności Pełnomocnika za rok 2014.
§  3.
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2011 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły (Dz. U. Nr 184, poz. 1088).
§  4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2014 r.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024