Zm.: rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowej oraz innych dokumentów Służby Wywiadu Wojskowego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 26 października 2009 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowej oraz innych dokumentów Służby Wywiadu Wojskowego

Na podstawie art. 48 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 709 i Nr 218, poz. 1592, z 2007 r. Nr 25, poz. 162 oraz z 2009 r. Nr 85, poz. 716) zarządza się, co następuje:
§  1.
W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 września 2006 r. w sprawie legitymacji służbowej oraz innych dokumentów Służby Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 173, poz. 1244) załącznik nr 1 otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§  2.
1.
W terminie 60 dni od dnia ogłoszenia rozporządzenia Służba Wywiadu Wojskowego przygotuje nowe druki legitymacji służbowej.
2.
Szef Służby Wywiadu Wojskowego zapewni sprawną wymianę legitymacji służbowych na podstawie harmonogramu wymiany legitymacji służbowych opracowanego w terminie, o którym mowa w ust. 1.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2010 r., z wyjątkiem § 2, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WZÓR LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ ŻOŁNIERZA I FUNKCJONARIUSZA SŁUŻBY WYWIADU WOJSKOWEGO

I. OKŁADKA LEGITYMACJI

Okładka wykonana ze skóry w kolorze czarnym, ze srebrnymi tłoczeniami:

1. "RZECZPOSPOLITA POLSKA".

2. Wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej według wzoru określonego w przepisach o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

3. "SŁUŻBA WYWIADU WOJSKOWEGO".

wzór

II. CZEŚĆ WEWNĘTRZNA LEGITYMACJI

Legitymacja została wydrukowana na papierze zabezpieczonym z bieżącym znakiem wodnym oraz włókienkami aktywnymi w świetle UV.

AWERS

1. Dokument wykonany techniką irysu. Tło giloszowe z elementami mikrotekstu.

2. Elementy graficzne aktywne w świetle UV, wykonane techniką irysu z elementami mikrotekstu.

3. W dolnej części dokumentu znajduje się znak graficzny wydrukowany farbą wykazującą właściwości optycznie zmienne.

4. Czarne napisy drukowane różnym krojem czcionki:

a) "Rzeczpospolita Polska";

b) "Służba Wywiadu Wojskowego";

c) "Legitymacja służbowa";

d) "Ważna do 31.12.2012 r.";

e) siedmiocyfrowy numer;

f) "Imię";

g) "Nazwisko";

h) zaznaczone mikrodrukiem miejsce na imię i nazwisko;

i) "Instytucje państwowe, organy administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie użyteczności publicznej są obowiązani, w zakresie swojego działania, do nieodpłatnego udzielenia pomocy żołnierzowi i funkcjonariuszowi SWW, który ma również prawo zwracania się o niezbędną pomoc do innych przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych i organizacji społecznych, a w nagłych przypadkach do każdej osoby.";

j) "Szef Służby Wywiadu Wojskowego";

k) zaznaczone mikrodrukiem miejsce na podpis Szefa SWW.

5. Orzeł w koronie drukowany czarną farbą techniką offsetu.

6. Miejsce na fotografię i numer legitymacji, które będą nanoszone w procesie personalizacji.

wzór

REWERS

1. Tło giloszowe.

2. Czarny napis:

"W przypadku znalezienia tej legitymacji należy niezwłocznie dostarczyć ją do najbliższej jednostki Policji.

Nieuprawnione posługiwanie się legitymacją podlega odpowiedzialności karnej.".

wzór

III. FOLIA ZABEZPIECZAJĄCA

Legitymacja jest zalaminowana folią zabezpieczającą, która na awersie posiada znaki widoczne w świetle UV.

Zmiany w prawie

Od 1 grudnia wakacje składkowe dla przedsiębiorców

Nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw z 9 maja 2024 roku przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku. Niewpłacone składki będą finansowane z budżetu państwa w ramach dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Nowe przepisy wejdą w życie 1 listopada, a pierwsi przedsiębiorcy będą mogli z nich skorzystać w grudniu.

Grażyna J. Leśniak 13.06.2024
Ustawa powołująca program "Aktywny Rodzic" już w Dzienniku Ustaw

Ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic" została opublikowana 12 czerwca. Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. O wyborze świadczenia zdecydują sami rodzice, choć pierwsze dwa nie będą dla wszystkich. Wnioski będzie można składać od 1 października.

Agnieszka Matłacz 13.06.2024
Mucha: Od 1 września obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy

Od 1 września będzie obowiązek szkolny dla dzieci z Ukrainy, połączony z pobieraniem zasiłku 800 plus. Zapowiedziała to w środę wiceministra edukacji Joanna Mucha. Z przekazanych przez nią szacunkowych danych wynika, że do polskich szkół nie posłano prawdopodobnie ok. 75 tysięcy ukraińskich dzieci. Według Muchy często powodem takiej decyzji było przekonanie rodziców lub opiekunów, że bardzo szybko wrócą do Ukrainy.

Krzysztof Koślicki 12.06.2024
Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024