Tryb wyłaniania przedstawicieli partnerów społecznych i gospodarczych do uczestnictwa w pracach komitetów sterujących w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI I PRACY
z dnia 11 sierpnia 2004 r.
w sprawie trybu wyłaniania przedstawicieli partnerów społecznych i gospodarczych do uczestnictwa w pracach komitetów sterujących w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006

Na podstawie art. 23 ust. 7 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa tryb wyłaniania przedstawicieli partnerów społecznych i gospodarczych, którzy wejdą w skład komitetów sterujących dla priorytetów albo działań w ramach sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006 przyjętego rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 1 lipca 2004 r. w sprawie przyjęcia Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006 (Dz. U. Nr 166, poz. 1743).
§  2.
1.
Minister właściwy do spraw pracy, zwany dalej "ministrem", zamieszcza w dzienniku o zasięgu krajowym oraz na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy ogłoszenie o przystąpieniu do procedury wyłaniania przedstawicieli partnerów społecznych i gospodarczych, zwanych dalej "partnerami", do udziału w pracach komitetów sterujących dla priorytetów albo działań w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006, zwanych dalej "Komitetami Sterującymi SPO RZL".
2.
Ogłoszenie powinno zawierać w szczególności:
1)
zaproszenie do zgłoszenia uczestnictwa w pracach Komitetów Sterujących SPO RZL wraz z informacją o maksymalnej liczbie miejsc przeznaczonych dla przedstawicieli partnerów w Komitetach Sterujących SPO RZL;
2)
informację o treści zgłoszenia;
3)
informację o terminie i miejscu składania zgłoszeń.
3.
W zgłoszeniu należy zamieścić nazwę organizacji, adres siedziby organizacji, przedmiot działalności, oznaczenie formy prawnej, informację o liczbie członków, zasięg oddziaływania społecznego oraz imienne wskazanie kandydata na przyszłego członka i jego zastępcę w danym Komitecie Sterującym SPO RZL.
4.
Do zgłoszenia dołącza się:
1)
uzasadnienie udziału partnera w pracach właściwego Komitetu Sterującego SPO RZL;
2)
kopię statutu lub innego dokumentu potwierdzającego zakres działania partnera obejmujący zagadnienia związane z Sektorowym Programem Operacyjnym Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006;
3)
w przypadku podmiotów podlegających wpisowi do właściwego rejestru - aktualny odpis z tego rejestru.
§  3.
1.
Minister w terminie 7 dni od dnia upływu wyznaczonego terminu składania zgłoszeń dokonuje ich oceny formalnej oraz przedstawia do rekomendacji:
1)
listę przedstawicieli organizacji pozarządowych - Radzie Działalności Pożytku Publicznego;
2)
listę przedstawicieli organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz listę przedstawicieli związków zawodowych i samorządów zawodowych - Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych;
3)
listę przedstawicieli jednostek naukowych w rozumieniu art. 3 pkt 4 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o Komitecie Badań Naukowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 33, poz. 389 oraz z 2003 r. Nr 39, poz. 335) - Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.
2.
Rekomendacja dokonywana jest w terminie 14 dni od dnia otrzymania list.
3.
Po otrzymaniu rekomendacji, mając na względzie zachowanie równych proporcji w składzie Komitetu Sterującego SPO RZL przedstawicieli partnerów, minister dokonuje ostatecznego wyboru przedstawicieli partnerów do udziału w pracach Komitetu Sterującego SPO RZL.
4.
Minister niezwłocznie przesyła partnerom pisemną informację o wynikach wyboru.
§  4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2004.179.1847

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Tryb wyłaniania przedstawicieli partnerów społecznych i gospodarczych do uczestnictwa w pracach komitetów sterujących w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006.
Data aktu: 11/08/2004
Data ogłoszenia: 16/08/2004
Data wejścia w życie: 16/08/2004