Zm.: rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 21 maja 2004 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

Na podstawie art. 23 ust. 6 ustawy z dnia 16 marca 2001 r. o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 27, poz. 298, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:
§  1.
W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 czerwca 2002 r. w sprawie legitymacji służbowych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (Dz. U. Nr 79, poz. 720) wprowadza się następujące zmiany:
1)
§ 3 otrzymuje brzmienie:

"§ 3. 1. W legitymacji służbowej funkcjonariusza w służbie stałej i przygotowawczej wpisuje się numer legitymacji, imię i nazwisko funkcjonariusza, PESEL, stopień służbowy, zajmowane przez funkcjonariusza stanowisko służbowe, grupę krwi, typ i numer przydzielonej broni służbowej oraz termin ważności legitymacji, a także umieszcza się fotografię kolorową funkcjonariusza w ubiorze cywilnym.

2. W legitymacji służbowej funkcjonariusza w służbie kandydackiej wpisuje się imię i nazwisko funkcjonariusza, numer i termin ważności legitymacji oraz umieszcza się fotografię funkcjonariusza i odciska na niej pieczęć.

3. Wpisy stopnia służbowego, zajmowanego przez funkcjonariusza stanowiska służbowego, typu i numeru przydzielonej broni oraz terminu ważności w legitymacji, o której mowa w ust. 1, potwierdza się właściwymi pieczęciami urzędowymi.";

2)
§ 4 otrzymuje brzmienie:

"§ 4. Szef Biura Ochrony Rządu lub upoważniona przez niego osoba wydaje funkcjonariuszowi legitymację służbową i dokonuje w niej wpisów.";

3)
w § 5 dodaje ust. 3 w brzmieniu:

"3. Utraconą przez funkcjonariusza legitymację służbową unieważnia Szef Biura Ochrony Rządu.";

4)
załącznik nr 1 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2005 r.
______

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 maja 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 106, poz. 1128).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 106, poz. 1149, z 2002 r. Nr 74, poz. 676 i Nr 153, poz. 1271 oraz z 2003 r. Nr 52, poz. 451, Nr 90, poz. 844, Nr 166, poz. 1609, Nr 199, poz. 1939 i Nr 210, poz. 2036.

ZAŁĄCZNIK

WZÓR LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ FUNKCJONARIUSZA BIURA OCHRONY RZĄDU W SŁUŻBIE STAŁEJ I PRZYGOTOWAWCZEJ

OPRAWA LEGITYMACJI

Legitymacja wykonana jest w formie książeczki. Składa się z wyklejki połączonej z okładką oraz 4 stron wkładu. Wkład szyty nićmi z wyklejką. Okładka legitymacji wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze brązowym.

CZĘŚĆ WEWNĘTRZNA LEGITYMACJI

Legitymacja wykonana jest na papierze z wielotonalnym bieżącym znakiem wodnym, zawierającym włókna aktywne w UV oraz włókna widoczne w świetle dziennym rozmieszczone nieregularnie. Legitymacja zadrukowana jest giloszem z elementami mikrodruku koloru niebieskiego. Godło Rzeczypospolitej Polskiej i napisy wykonane są w kolorze granatowym.

Wyklejka (strona z danymi osobowymi) zawiera:

1. Godło Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Napisy:

1) Rzeczpospolita Polska,

2) Biuro Ochrony Rządu,

3) Legitymacja służbowa.

3. Zdjęcie w ramce.

4. Siedmiocyfrowy numer.

5. Podpis (faksymile) Szefa BOR.

6. Imię.

7. Nazwisko.

8. PESEL.

Wkład:

1. strona wkładu: stanowisko służbowe.

2. strona wkładu: grupa krwi oraz ważność legitymacji do dnia 31 grudnia danego roku.

3. strona wkładu: stopień służbowy.

4. strona wkładu: broń służbowa.

NUMERACJA LEGITYMACJI

Numeracja siedmiocyfrowa wykonana farbą koloru czarnego, numeracja ciągła, niepowtarzalna.

FOLIA ZABEZPIECZAJĄCA

Transparentna folia z logo Biura Ochrony Rządu naklejona jest na wyklejkę legitymacji, na której umieszczone są dane identyfikujące funkcjonariusza BOR.

Legitymacja służbowa

wzór

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024