Kontrola i postępowanie pokontrolne w zakresie przestrzegania przepisów, decyzji i postanowień dotyczących telekomunikacji, częstotliwości lub kompatybilności elektromagnetycznej przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 16 stycznia 2003 r.
w sprawie kontroli i postępowania pokontrolnego w zakresie przestrzegania przepisów, decyzji i postanowień dotyczących telekomunikacji, częstotliwości lub kompatybilności elektromagnetycznej przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej

Na podstawie art. 122 ust. 3 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 73, poz. 852, z 2001 r. Nr 122, poz. 1321 i Nr 154, poz. 1800 i 1802 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 74, poz. 676 i Nr 166, poz. 1360) zarządza się, co następuje:
§  1.
Rozporządzenie określa szczegółowe sposoby kontroli i postępowania pokontrolnego w zakresie przestrzegania przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej przepisów, decyzji lub postanowień dotyczących telekomunikacji, gospodarki zasobami częstotliwości lub wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej, o których mowa w art. 118-121 ustawy z dnia 21 lipca 2000 r. - Prawo telekomunikacyjne, zwanej dalej "ustawą".
§  2.
1.
Organ przeprowadzający kontrolę, przed przystąpieniem do czynności kontrolnych, zawiadamia na piśmie kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, zwanej dalej "jednostką kontrolowaną", o terminie, przedmiocie i zakresie kontroli w terminie 14 dni.
2.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach termin, o którym mowa w ust. 1, może być skrócony, nie mniej jednak niż do 24 godzin.
§  3.
1.
W przypadku niezapewnienia warunków do sprawnego przeprowadzenia kontroli przez kierownika jednostki kontrolowanej, organ przeprowadzający kontrolę zawiadamia o tym fakcie na piśmie kierownika jednostki sprawującego nadzór nad jednostką kontrolowaną.
2.
Kierownik jednostki organizacyjnej Służby Więziennej sprawujący nadzór nad jednostką kontrolowaną, w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, informuje na piśmie organ przeprowadzający kontrolę o usunięciu przyczyn uniemożliwiających sprawne przeprowadzenie kontroli.
§  4.
1.
Czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kierownika jednostki kontrolowanej lub osoby przez niego upoważnionej.
2.
Wymóg, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy czynności kontrolnych przeprowadzanych w sposób zdalny.
§  5.
Decyzje, o których mowa w art. 119 i 120 ustawy, niezwłocznie po ich wydaniu, przesyła się kierownikowi jednostki kontrolowanej, której decyzje te dotyczą, oraz kierownikowi jednostki organizacyjnej Służby Więziennej sprawującemu nadzór nad jednostką kontrolowaną.
§  6.
1.
Zabezpieczenia urządzenia radiowego przed dalszym używaniem lub obsługą dokonuje się przez założenie na nim blokady uniemożliwiającej jego uruchomienie.
2.
Zabezpieczenie urządzenia, o którym mowa w ust. 1, nie może powodować utraty przez kontrolowanego uprawnień z tytułu gwarancji jakości lub rękojmi za wady urządzenia.
§  7.
1.
W przypadku, o którym mowa w art. 121 ust. 1 pkt 4 ustawy, badanie techniczne czasowo zajętej aparatury prowadzi się w siedzibie jednostki organizacyjnej Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, zwanego dalej "URT i P", która posiada warunki techniczne do przeprowadzenia tego badania.
2.
Jeżeli przeprowadzenie badania, o którym mowa w ust. 1, jest możliwe w miejscu zainstalowania aparatury, aparatura ta podlega zabezpieczeniu. Przepis § 6 stosuje się odpowiednio.
§  8.
1.
Z czynności zajęcia aparatury pracownik URT i P sporządza protokół czasowego zajęcia aparatury, zwany dalej "protokołem".
2.
W protokole zamieszcza się w szczególności:
1)
oznaczenie, adres i siedzibę oraz imię i nazwisko kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej użytkującej czasowo zajętą aparaturę, zwanej dalej "jednostką użytkującą aparaturę";
2)
imię i nazwisko oraz stanowisko służbowe pracownika URT i P, upoważnionego do czasowego zajęcia aparatury;
3)
określenie decyzji, na podstawie której dokonywane jest czasowe zajęcie aparatury;
4)
datę dokonania czasowego zajęcia aparatury;
5)
oznaczenie, adres i siedzibę jednostki organizacyjnej URT i P, w której przeprowadza się badanie, o którym mowa w § 7 ust. 1, lub wzmiankę o zabezpieczeniu czasowo zajętej aparatury;
6)
omówienie dokonanych w protokole poprawek, skreśleń i uzupełnień;
7)
podpisy pracownika URT i P i kierownika jednostki użytkującej aparaturę oraz miejsce i datę podpisania protokołu;
8)
parafy pracownika URT i P i kierownika jednostki użytkującej aparaturę na każdej stronie protokołu;
9)
wzmiankę o doręczeniu egzemplarza protokołu kierownikowi jednostki użytkującej aparaturę.
3.
Protokół sporządza się w 2 egzemplarzach, z których jeden przeznaczony jest dla jednostki użytkującej aparaturę, a drugi dla jednostki organizacyjnej URT i P, której pracownik dokonał czasowego zajęcia aparatury.
§  9.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
______

1) Minister Infrastruktury kieruje działem administracji rządowej - łączność, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury (Dz. U. Nr 32, poz. 302).

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2003.17.159

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Kontrola i postępowanie pokontrolne w zakresie przestrzegania przepisów, decyzji i postanowień dotyczących telekomunikacji, częstotliwości lub kompatybilności elektromagnetycznej przez jednostki organizacyjne Służby Więziennej.
Data aktu: 16/01/2003
Data ogłoszenia: 04/02/2003
Data wejścia w życie: 19/02/2003