Zm.: rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2000.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 12 września 2000 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2000.

Na podstawie art. 18 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. Nr 88, poz. 439, z 1996 r. Nr 156, poz. 775, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 769 oraz z 1998 r. Nr 99, poz. 632 i Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:
§  1.
W "Programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2000", stanowiącym załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 sierpnia 1999 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2000 (Dz. U. Nr 77, poz. 863 i z 2000 r. Nr 53, poz. 641), pozycja "1.27.09(080) Zatrudnienie, wypadki uczniów, wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej" otrzymuje brzmienie:
"Symbol i temat badania Prowadzący Zakres podmiotowy i przedmiotowy

Źródła danych

1 2
1.27.09(080)

Zatrudnienie, wypadki uczniów, wypoczynek dzieci i młodzieży szkolnej

Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe, w tym specjalne, z oddziałami integracyjnymi, sportowe, mistrzostwa sportowego oraz artystyczne, szkoły zasadnicze i średnie zawodowe, licea ogólnokształcące, w tym specjalne, placówki oświatowo-wychowawcze, placówki artystyczne, placówki pracy pozaszkolnej, bursy, domy wczasów dziecięcych, placówki kształcenia ustawicznego, ośrodki szkolno-wychowawcze, w tym specjalne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne i inne poradnie specjalistyczne, zakłady kształcenia i placówki doskonalenia nauczycieli, biblioteki pedagogiczne. Badanie dotyczy szkolnictwa publicznego, niepublicznego oraz niepublicznego o uprawnieniach szkół publicznych.
Badanie stałe, pełne Badanie obejmuje:
Minister Edukacji Narodowej - nauczycieli pełnozatrudnionych i niepełnozatrudnionych według

poziomu wykształcenia i stopnia awansu zawodowego,

- nauczycieli, z którymi rozwiązano stosunek pracy,

przeniesiono w stan nieczynny bądź do innej szkoły

(placówki),

- nauczycieli realizujących podwyższone pensum,
- nauczycieli uprawnionych do otrzymywania dodatku z tytułu

zatrudnienia na terenie wsi lub miasta do 5 tys. mieszkańców,

- pracowników nie będących nauczycielami, zatrudnionych w danej

szkole (placówce),

- wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu

zawodowego w okresie sprawozdawczym,

- tygodniową liczbę godzin ponadwymiarowych i realizowanych w

ramach podwyższonego pensum,

- dodatki socjalne wypłacone w okresie sprawozdawczym,
- wynagrodzenia pracowników nie będących nauczycielami w

okresie sprawozdawczym,

- uczniów i wychowanków, którzy ulegli wypadkom,
- uczniów korzystających z wypoczynku w okresie wakacji letnich

i ferii zimowych.

Źródła danych: sprawozdania roczne MEN o symbolach: EN-3, EN-6, EN-7.
Podmioty zobowiązane Forma przekazania danych Częstotliwość

i termin

Miejsce przekazania

danych

3 4 5 6
Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe, w tym specjalne, z oddziałami integracyjnymi, sportowe, mistrzostwa sportowego oraz artystyczne, szkoły zasadnicze i średnie zawodowe, licea ogólnokształcące, placówki oświatowo-wychowawcze, placówki artystyczne, placówki pracy pozaszkolnej, bursy, domy wczasów dziecięcych, placówki kształcenia ustawicznego, ośrodki szkolno-wychowawcze, w tym specjalne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, poradnie psychologiczno-pedagogiczne i inne poradnie specjalistyczne, zakłady kształcenia i placówki doskonalenia nauczycieli, biblioteki pedagogiczne EN-3 -

sprawozdanie o stanie zatrudnienia w dniu 10.09.... r.

Raz w roku do 12 września 2000 r. z danymi według stanu na początek roku szkolnego za rok szkolny 2000/2001 Organ prowadzący, na którego terenie ma siedzibę podmiot zobowiązany
przedszkola, szkoły (podstawowe, gimnazja i ponadpodstawowe) dla dzieci i młodzieży, w tym szkoły specjalne i integracyjne oraz placówki oświatowo-wychowawcze, ośrodki szkolno-wychowawcze, w tym specjalne, a także placówki zapewniające opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania EN-6 -

sprawozdanie z wypadków uczniów w roku szkolnym

Raz w roku do 30 września 2000 r. z danymi za rok szkolny 1999/2000 Organ prowadzący, na którego terenie ma siedzibę podmiot zobowiązany
szkoły dla dzieci i młodzieży, w tym specjalne i integracyjne (podstawowe, gimnazja, szkoły ponadpodstawowe, szkoły sportowe, szkoły mistrzostwa sportowego i szkoły artystyczne) EN-7 -

uczniowie korzystający z wypoczynku w roku szkolnym w okresie ferii

Raz w roku za okres ferii zimowych - do 10 marca 2000 r., za okres ferii letnich - do 22 września 2000 r. z danymi za rok szkolny 1999/2000 Organ prowadzący, na którego terenie ma siedzibę

podmiot zobowiązany

Rodzaje wynikowych informacji statystycznych i terminy ich udostępniania
7
Liczba nauczycieli i wychowawców według wykształcenia, stopnia awansu zawodowego, typów szkół, placówek i zakładów kształcenia nauczycieli, liczba uczniów i wychowanków, którzy ulegli wypadkom śmiertelnym, ciężkim i innym, według typów szkół i placówek oraz według województw, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla młodzieży korzystający z wypoczynku w formie wyjazdowej oraz zorganizowanej w miejscu zamieszkania z podziałem na wieś i miasto i według województw.
- Tablice wynikowe dotyczące:
1) wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej:
a) za okres ferii zimowych - kwiecień 2000 r.,
b) za okres ferii letnich - listopad 2000 r.,
2) stanu zatrudnionych - październik 2000 r.,
3) wypadków uczniów - grudzień 2000 r.
Koszty i sposób finansowania
8
59.000 zł - budżet MEN"
§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2000.82.922

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Zm.: rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2000.
Data aktu: 12/09/2000
Data ogłoszenia: 04/10/2000
Data wejścia w życie: 04/10/2000