Szczegółowe zasady sporządzania i prowadzenia wojewódzkiego rejestru.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA
z dnia 30 grudnia 1994 r.
w sprawie szczegółowych zasad sporządzania i prowadzenia wojewódzkiego rejestru.

Na podstawie art. 61 ust. 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415) zarządza się, co następuje:
§  1.
Ilekroć w rozporządzeniu mówi się o ustawie bez bliższego określenia, należy przez to rozumieć ustawę z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 89, poz. 415).
§  2.
1.
Wojewódzki rejestr składa się z części opisowej i części graficznej.
2.
Część opisowa wojewódzkiego rejestru dzieli się na:
1)
spis zadań rządowych umieszczonych w programach sporządzanych przez naczelne i centralne organy administracji państwowej, zwanych dalej programami centralnymi, oznaczonych symbolem PC,
2)
spis zadań umieszczonych w programach sporządzanych przez wojewodów, zwanych dalej programami wojewódzkimi, oznaczonych symbolem PW,
3)
spis zadań realizowanych na terenach i obiektach chronionych na podstawie ustaw szczególnych, oznaczonych symbolem US.
3.
Spisy, o których mowa w ust. 2, zawierają odpowiednio do rodzaju programu:
1)
kolejny numer zadania rządowego,
2)
nazwę organu, który sporządził program centralny,
3)
symbole programów i zadań nadane w rejestrze prowadzonym przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa,
4)
symbole dokumentów stwierdzających zatwierdzenie programów centralnych,
5)
symbole dokumentów stwierdzających konieczność realizacji zadania na terenach i w obiektach chronionych na podstawie ustaw szczególnych,
6)
numery dzienników urzędowych województwa, w których ogłoszono obwieszczenia o sporządzeniu programów wojewódzkich,
7)
nazwy gmin, na których obszarze zadania rządowe będą realizowane,
8)
opis zadań rządowych,
9)
opis zadań realizowanych na terenach i w obiektach chronionych na podstawie ustaw szczególnych,
10)
datę rozpoczęcia negocjacji z gminami,
11)
datę zakończenia negocjacji z gminami,
12)
datę podpisania z gminami umów, o których mowa w art. 62 ust. 6 ustawy, lub podjęcia rozstrzygnięć, o których mowa w art. 63 ustawy,
13)
informacje o podjęciu uchwały rady gminy o przystąpieniu do sporządzenia lub zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w związku z koniecznością wprowadzenia zadania rządowego do tego planu,
14)
datę ogłoszenia w wojewódzkim dzienniku urzędowym uchwał o miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, zawierających zadania rządowe,
15)
informacje o odstąpieniu od realizacji zadań rządowych zawartych w programach centralnych lub wojewódzkich,
16)
informacje o odstąpieniu od realizacji zadań na terenach i w obiektach chronionych na podstawie ustaw szczególnych.
4.
Sporządzanie części graficznej wojewódzkiego rejestru polega na umieszczeniu zadań, o których mowa w ust. 2, na kopii studium zagospodarowania przestrzennego województwa, a w przypadku braku studium - na mapie województwa w odpowiedniej skali.
5.
Na mapie województwa, o której mowa w ust. 4, zaznacza się granice terenów i obiekty chronione na podstawie ustaw szczególnych.
§  3.
Część opisową i część graficzną wojewódzkiego rejestru aktualizuje się w miarę wpływu do rejestru zatwierdzanych programów centralnych lub ogłaszanych w wojewódzkim dzienniku urzędowym programów wojewódzkich.
§  4.
Wojewoda, po dokonaniu w rejestrze adnotacji o dacie ogłoszenia w wojewódzkim dzienniku urzędowym uchwały o miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, zawierającym zadania rządowe, informuje o tym organ, który sporządził program centralny zawierający to zadanie.
§  5.
1.
Wojewoda odnotowuje w rejestrze przypadki odstąpienia od realizacji zadania rządowego umieszczonego w programie centralnym lub wojewódzkim.
2.
O dokonaniu zmiany, o której mowa w ust. 1, wojewoda informuje zainteresowaną gminę.
§  6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Zmiany w prawie

MSZ tworzy dodatkowe obwody głosowania za granicą

We Francji, Irlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii utworzono pięć dodatkowych obwodów głosowania w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednocześnie zniesiono obwód w Iraku - wynika to z nowego rozporządzenia ministra spraw zagranicznych. Po zmianach łączna liczba obwodów poza granicami Polski wynosi 299.

Krzysztof Koślicki 28.05.2024
Rząd nie dołoży gminom pieniędzy na obsługę wygaszanego dodatku osłonowego

Na obsługę dodatku osłonowego samorządy dostają 2 proc. łącznej kwoty dotacji wypłaconej gminie. Rząd nie zwiększy wsparcia uzasadniając, że koszt został odpowiednio skalkulowany – wyjaśnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Ponadto dodatek osłonowy jest wygaszany i gminy kończą realizację tego zdania.

Robert Horbaczewski 23.05.2024
Będą dodatki dla zawodowych rodzin zastępczych i dla pracowników pomocy społecznej

Od 1 lipca 2024 roku zawodowe rodziny zastępcze oraz osoby prowadzące rodzinne domy dziecka mają dostawać dodatki do miesięcznych wynagrodzeń w wysokości 1000 zł brutto. Dodatki w tej samej wysokości będą też wypłacane - od 1 lipca 2024 r. - pracownikom pomocy społecznej. W środę, 15 maja, prezydent Andrzej Duda podpisał obie ustawy.

Grażyna J. Leśniak 16.05.2024
Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1995.8.40

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Szczegółowe zasady sporządzania i prowadzenia wojewódzkiego rejestru.
Data aktu: 30/12/1994
Data ogłoszenia: 31/01/1995
Data wejścia w życie: 31/01/1995