Rodzaje dokumentów i zakres informacji wymaganych przy składaniu wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie produkcji wyrobów spirytusowych i tytoniowych.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ
z dnia 7 kwietnia 1994 r.
w sprawie rodzaju dokumentów i zakresu informacji wymaganych przy składaniu wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie produkcji wyrobów spirytusowych i tytoniowych.

Na podstawie art. 20 ust. 3a ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 41, poz. 324, z 1990 r. Nr 26, poz. 149, Nr 34, poz. 198 i Nr 86, poz. 504, z 1991 r. Nr 31, poz. 128, Nr 41, poz. 179, Nr 73, poz. 321, Nr 105, poz. 452, Nr 106, poz. 457, Nr 107, poz. 460, z 1993 r. Nr 28, poz. 127, Nr 47, poz. 212 i Nr 134, poz. 646 oraz z 1994 r. Nr 27, poz. 96) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Wnioskodawcy składający wnioski o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie wyrobu, oczyszczania, rozlewu, skażania i odwadniania spirytusu, wydzielania spirytusu z innego wytworu oraz wyrobu i rozlewu wódek, a także wytwarzania wyrobów tytoniowych są obowiązani dołączyć do wniosku następujące dokumenty i informacje:
1)
dokument stwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do obiektów (nieruchomości) przewidzianych do prowadzenia zamierzonej działalności,
2)
dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej (odpis z właściwego rejestru lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej),
3)
kopię dokumentu właściwego urzędu statystycznego o nadaniu identyfikatora statystycznego w systemie REGON,
4)
informację o planach dotyczących:
a)
rodzaju przerabianego surowca,
b)
zagospodarowania wywaru przy wyrobie spirytusu,
c)
udziału tytoniu krajowego przy ubieganiu się o koncesję na wytwarzanie wyrobów tytoniowych,
d)
rocznej wielkości produkcji, przy czym w wypadku ubiegania się o koncesję na skażanie spirytusu należy podać ilość skażonego spirytusu w ciągu roku w litrach 100o spirytusu i określić nazwę skażalnika,
e)
wielkości eksportu,
5)
zaświadczenie banku, w którym prowadzony jest podstawowy rachunek bankowy wnioskodawcy, stwierdzające wielkość posiadanych środków finansowych,
6)
zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego stwierdzające, iż wnioskodawca nie zalega z wpłatami należności budżetowych,
7)
zaświadczenie o niekaralności osób kierujących działalnością podmiotu będącego wnioskodawcą za przestępstwa przeciwko mieniu i przeciwko dokumentom,
8)
zaświadczenia rejonowej komendy straży pożarnej, stacji sanitarno-epidemiologicznej i wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska stwierdzające, że obiekty przeznaczone do prowadzenia wnioskowanej działalności gospodarczej spełniają wymagania określone w przepisach przeciwpożarowych, sanitarnych i ochrony środowiska.
2.
Przepisy ust. 1 pkt 2, 3 i 5 dotyczą wnioskodawców prowadzących działalność gospodarczą.
3.
W szczególnie uzasadnionych wypadkach wnioskodawca może być zobowiązany do złożenia informacji o stanie majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie ewentualnych roszczeń Skarbu Państwa.
§  2.
Spółki prawa handlowego, niezależnie od dokumentów i informacji wymienionych w § 1 ust. 1, do wniosku o udzielenie koncesji są obowiązane dołączyć:
1)
kopię umowy (statutu) spółki,
2)
listę wspólników posiadających co najmniej 10% udziałów (akcji),
3)
wykaz członków zarządu i rady nadzorczej z podaniem ich adresów zamieszkania,
4)
oświadczenie osób wymienionych w pkt 2 o posiadanych udziałach (akcjach) w innych spółkach oraz ewentualnym członkostwie w organach tych spółek.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.1994.52.212

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rodzaje dokumentów i zakres informacji wymaganych przy składaniu wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie produkcji wyrobów spirytusowych i tytoniowych.
Data aktu: 07/04/1994
Data ogłoszenia: 22/04/1994
Data wejścia w życie: 07/05/1994