Zmiana granic niektórych miast w województwie szczecińskim.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 26 października 1968 r.
w sprawie zmiany granic niektórych miast w województwie szczecińskim.

Na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1950 r. o dokonywaniu zmian podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. Nr 6, poz. 48) zarządza się, co następuje:
§  1.
1.
Z miasta Goleniowa w powiecie goleniowskim, województwie szczecińskim wyłącza się miejscowości: Domastryjewo, Inina, Ininka, Janiszewo, Krzewno, Twarogi, Zabród, Żółwia wraz z przylegającymi do tych miejscowości obszarami o ogólnej powierzchni 4.200 ha, w tym lasami państwowymi Nadleśnictwa Goleniów o powierzchni 2.830 ha, i włącza się je do gromady Goleniów w tymże powiecie i województwie.
2.
Nowa granica miasta Goleniowa i gromady Goleniów biegnie od skrzyżowania szosy Szczecin-Goleniów z drogą Goleniów-Lubczyna zewnętrzną stroną drogi Goleniów-Lubczyna w odległości 188 m od skrzyżowania dróg, następnie załamuje się i drogą działową po jej wewnętrznym brzegu biegnie w kierunku północnym na wysokości granicy oczyszczalni ścieków w odległości 175 m od szosy Goleniów-Szczecin, od tego punktu załamuje się w kierunku zachodnim i biegnie wewnętrznym brzegiem drogi polnej 513 m, następnie linią prostą do drogi polnej prowadzącej do wsi Żdżary, przecina szosę Goleniów-Modrzewie i zewnętrznym brzegiem tej drogi biegnie do skrzyżowania z rowem i dalej zewnętrznym brzegiem rowu, pokrywając się ze starą granicą miasta, do granicy lasu Nadleśnictwa Goleniów i dalej brzegiem lasu do toru kolejowego Goleniów-Świnoujście, następnie zewnętrznym brzegiem drogi do szosy Goleniów-Nowogard w miejscu rozwidlenia się dróg do Nowogardu i Żółwiej Błoci; dalej granica biegnie wewnętrznym brzegiem tej szosy w kierunku miasta do przecięcia się z rowem nr 401 i po wewnętrznym brzegu tego rowu w kierunku wschodnim do rowu nr 309 i tym rowem biegnie do drogi polnej oznaczonej na planie miasta nr 376 i dalej w kierunku południowym granicą między działkami nr 366 i 367, przecina rów i granicą działek nr 340 i 341 dochodzi do drogi nr 329, gdzie skręca w kierunku wschodnim zewnętrznym brzegiem drogi na długości 155 m, następnie przecina tę drogę i biegnie w kierunku południowym granicą działek nr 324 i 325 do drogi nr 323 i dalej zewnętrznym brzegiem drogi do przecięcia się z drogą Goleniów-Marszewo i dalej zewnętrznym brzegiem drogi nr 288 w kierunku miasta do skrzyżowania tej drogi z torem kolejowym Goleniów - Nowogard i zewnętrzną granicą tego toru kolejowego; w odległości około 170 m od skrzyżowania granica załamuje się w kierunku południowym i biegnie granicą działek nr 254 i 255 do szosy Goleniów-Maszewo, następnie zewnętrznym brzegiem tej szosy do skrzyżowania z drogą polną nr 247, stąd zewnętrznym brzegiem dróg polnych nr 247 i 474 do granicy działek nr 497 i 498 i granicą tych działek do rzeki Wiśniówki, jej zewnętrznym brzegiem w kierunku południowym do granicy działek nr 576 i 579 i granicą tych działek do toru kolejowego Goleniów-Maszewo, wzdłuż toru zewnętrzną granicą na odległość 266 m, następnie załamuje się, przecina tor kolejowy i zewnętrznym brzegiem drogi biegnie do granicy lasu Nadleśnictwa Goleniów, a następnie linią łamaną do granicy oddziału nr 268, włączając go do miasta Goleniowa, przecina rzekę Inę, biegnąc granicą gruntów leśnych Nadleśnictwa Goleniów do skrzyżowania szosy Goleniów-Szczecin i drogi Goleniów-Lubczyna.
§  2.
1.
Z miasta Reska w powiecie łobeskim, województwie szczecińskim wyłącza się miejscowość Policko wraz z przylegającymi obszarami o ogólnej powierzchni 384 ha i włącza się je do gromady Resko w tymże powiecie i województwie.
2.
Nowa granica miasta Reska biegnie od punktu położonego na południowym brzegu drogi z Reska do Policka, w odległości 265 m na zachód od rowu odpływowego, w kierunku północno-wschodnim, przecina drogę z Reska do Policka i zewnętrznym brzegiem drogi polnej biegnie do następnej drogi polnej, pod kątem prostym skręca na południowy wschód i biegnie wewnętrznym brzegiem drogi polnej do drogi z Reska do Słowikowa, przecina ją i dalej biegnie wewnętrznym brzegiem drogi polnej do wiaduktu toru kolejowego Resko Północne-Płoty; po przecięciu toru kolejowego granica biegnie zewnętrzną granicą toru w kierunku południowo-wschodnim, przecinając szosę Resko-Łabuń Wielki i drogę Resko-Łabuń Mały oraz rów odpływowy i drogę polną, skręca na północny wschód i biegnie wewnętrznym brzegiem drogi polnej do następnej drogi polnej; pod kątem prostym skręca na południowy wschód i biegnie do terenów budowlanych miasta Reska, stąd skręca na północny wschód i biegnie granicą wysadzoną drzewami do punktu położonego na granicy gruntów Państwowego Gospodarstwa Rolnego Prusim.
§  3.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1969 r.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024