Rozszerzenie granic miasta i uzdrowiska Ciechocinka.

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 26 marca 1924 r.
w przedmiocie rozszerzania granic miasta i uzdrowiska Ciechocinka.

Na zasadzie art. 1 i 2 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. № 19 poz. 92) tudzież art. 11 ustawy z dnia 23 marca 1922 r. o uzdrowiskach (Dz. U. R. P. № 31 poz. 254) zarządza się co następuje:
§  1.
Wyłącza się z gminy Raciążek w powiecie Nieszawskim: wieś Aleksandrówkę, wieś stary Ciechocinek, cześć osady Raciążek, tak zwaną "Piaski", cześć wsi Wola-Raciążek, tak zwaną "Mała Wola" i "Słonawy", część wsi Słońsk, a mianowicie parcele, oznaczone w tabeli likwidacyjnej numerami od 7 do 16 włącznie, część wsi Wołuszewo, a mianowicie parcel:;, oznaczone w tabeli likwidacyjnej numerami 33 do 36 włącznie, część wsi Nowy Ciechocinek, a mianowicie parcelę, oznaczoną w tabeli likwidacyjnej numerem 11, i włącza się wszystkie powyżej wymienione miejscowości i parcele do obszaru miasta i uzdrowiska Ciechocinka.

Linia graniczna Lak rozszerzonego obszaru miasta i uzdrowiska Ciechocinka biec będzie: na północy od koryta odnogi rz. Wisły w kierunku południowo-zachodnim granicą pomiędzy działkami № 16 i № 17 tabeli likw. Słońsk do obecnej granicy miejskiej na wala ochronnym; stąd obecną granicą miejską, aż do południowej granicy działki № 1 tabeli likw. Wołuszewo; da i ej granicą tejże działki do drogi, wiodącej do Wołuszewa, stąd wzdłuż tejże drogi do granicy działki № 35 tabeli likw. Wołuszewo; dalej granicą tejże działki, aż do działki № 4 tab. likw. Nowego Ciechocinka, a następnie zwraca się wzdłuż granicy tejże działki w kierunku południowo-wschodnim, aż do plantu kolejowego; stąd rowem granicznym w kierunku północno-wschodnim między działkami № 5d tabl. likw. Wołuszewo i działki № 5 tabl. likw. Mowy Ciechocinek; dalej granicą działki № 3 tabl. likw. Mowy Ciechocinek na południowy wschód do granicy działki № 2 tabl. likw. Mowy Ciechocinek, dalej granicą tejże działki, aż do zetknięcia się z granice, miasta przy drodze, wiodącej do Aleksandrowa; dalej granicą miasta do kopca granicznego, Nowego i Starego Ciechocinka; dalej granicą wsi Stary Ciechocinek w kierunku południowo-zachodnim, aż do krzyża przy chodzę, wiodącej do Raciążka; dalej w kierunku południowo-wschodnim wzdłuż tejże drogi i granicy wsi Aleksandrówka aż do granicy działki № 34 tabl. likw. Raciążka; następnie zwraca się ku północnemu wschodowi drogą polną i granicą działek № 33 i № 41, aż do drogi wiodącej do Raciążka; dalej rowem wzdłuż granic działki № 40 tabl. likw. Raciążka do końca granicy działki № 26 tabl. likw. Raciążka i granicą, działki Na 63 tabl. likw. Raciążka do szosy nieszawskiej; dalej szosą nieszawską w kierunku południowo wschodnim, aż do granicy działki № 42. tabl. likw. Raciążka, następnie granicą tejże działki w kierunku północno-wschodnim; dalej granicą działek № 44, 46, 47 i 48 tabl. likw. Raciążka w kierunku północno-zachodnim, tudzież granicą działki № 49 tabl. likw. Raciążka w kierunku północno-wschodnim do granicy wsi Słońsk; dalej granicą tejże wsi. na północ, aż do granicy działek № 6 i 7 tabl. likw. Słońsk, poczem biegnie granicą między temi działkami i dalej w linji prostej, aż do Wisły.

§  2.
Wykonanie niniejszego rozporządzenia powierza się Ministrowi Spraw Wewnętrznych.
§  3.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 lipca 1924 r.

Zmiany w prawie

Wnioski o świadczenie z programu "Aktywny rodzic" od 1 października

Pracujemy w tej chwili nad intuicyjnym, sympatycznym, dobrym dla użytkowników systemem - przekazała we wtorek w Warszawie szefowa MRPiPS Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Nowe przepisy umożliwią wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń: "aktywni rodzice w pracy", "aktywnie w żłobku" i "aktywnie w domu". Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie jednak przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń.

Krzysztof Koślicki 11.06.2024
KSeF od 1 lutego 2026 r. - ustawa opublikowana

Obligatoryjny Krajowy System e-Faktur wejdzie w życie 1 lutego 2026 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało wcześniej, że będzie też drugi projekt, dotyczący uproszczeń oraz etapowego wejścia w życie KSeF - 1 lutego 2026 r. obowiązek obejmie przedsiębiorców, u których wartość sprzedaży przekroczy 200 mln zł, a od 1 kwietnia 2026 r. - wszystkich przedsiębiorców.

Monika Pogroszewska 11.06.2024
Prezydent podpisał nowelę ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. Nowe przepisy umożliwiają m.in. podpisywanie umów o objęcie przedsięwzięć wsparciem z KPO oraz rozliczania się z wykonawcami w euro.

Ret/PAP 10.06.2024
Wakacje składkowe dla przedsiębiorców z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP w poniedziałkowym komunikacie. Ustawa przyznaje określonym przedsiębiorcom prawo do urlopu od płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez jeden miesiąc w roku.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Prezydent podpisał ustawę powołującą program "Aktywny Rodzic"

Prezydent podpisał ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka "Aktywny rodzic". Przewiduje ona wprowadzenie do systemu prawnego trzech świadczeń wspierających rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowywaniu i rozwoju małego dziecka: „aktywni rodzice w pracy”, „aktywnie w żłobku” i „aktywnie w domu”. Na to samo dziecko za dany miesiąc będzie przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń. O tym, które – zdecydują sami rodzice.

Grażyna J. Leśniak 10.06.2024
Nawet pół miliona kary dla importerów - ustawa o KAS podpisana

Kancelaria Prezydenta poinformowała w piątek, że Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz niektórych innych ustaw. Wprowadza ona unijne regulacje dotyczące importu tzw. minerałów konfliktowych. Dotyczy też kontroli przewozu środków pieniężnych przez granicę UE. Rozpiętość kar za naruszenie przepisów wyniesie od 1 tys. do 500 tys. złotych.

Krzysztof Koślicki 07.06.2024