W ramach szkolenia do szpitalnego oddziału ratunkowego trafiło ponad 20 kibiców. Część z nich, która została poszkodowana w strefie kibica, do szpitala przywiozły karetki, pozostali przyszli o własnych siłach, ale byli pijani i agresywni.

Jak powiedział PAP zastępca kierownika szpitalnego oddziału ratunkowego dr Krzysztof Dudek, celem przeprowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie koordynacji funkcjonowania służb ratowniczych na terenie całego szpitala. „Przede wszystkim chodziło o to, żeby sprawdzić jak oddział ratunkowy współdziała z pozostałymi oddziałami, które także mogą być zaangażowane w akcję ratowniczą” – dodał.

W ramach ćwiczeń przed szpitalem wywiązała się także bójka pomiędzy pijanymi fanami przeciwnych drużyn. Najbardziej agresywni zostali obezwładnieni przez ochronę, a następnie zatrzymani przez interweniujących policjantów.

Akademicki Szpital Kliniczny jest zespołem trzech obiektów składających się z 17 nowoczesnych klinik, 27 oddziałów, bloków operacyjnych, gabinetów zabiegowych, laboratoriów, 30 poradni i 15 pracowni dla pacjentów. Placówka jest szpitalem referencyjnym, wyznaczonym w czasie Euro 2012 do zabezpieczenia medycznego strefy kibica.(PAP)

Podobne informacje na www.2012euro.pap.pl.

mic/ co/