"Już jutro, dwa dni przed planowanym terminem, Most Łazienkowski Warszawa będzie otwarty! Zapraszam od godz. 6.00" - napisała na Twitterze prezydent stolicy.

Ostatnim etapem przed decyzją o dopuszczeniu mostu do użytku była kontrola nadzoru budowlanego. Odbyła się ona we wtorek rano - poinformował PAP rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

Ruch od razu zostanie poprowadzony pełną szerokością przeprawy, ale całość odbudowy ma się zakończyć w 2016 r.

Przy okazji remontu mostu ma na nim powstać ścieżka rowerowa. Na budowę ścieżki Rada Warszawy przyznała 16 mln zł. Według Zarządu Dróg Miejskich sama budowa może się rozpocząć w 2016 r. i zakończy się w 2017 r.

Do pożaru Mostu Łazienkowskiego doszło 14 lutego br. Ogień był gaszony przez 12 godzin; temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Wyłączenie mostu z ruchu, powodowała znaczne utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Przeprawą jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji. Remont przeprawy wykonuje firma Bilfinger Infrastructure (grupa PORR Polska Infrastructure) i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor". (PAP)