Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że wśród zatrzymanych jest też b. członek zarządu ZUS ds. informatycznych, który obecnie pracuje w Ministerstwie Finansów. Chodzi o obecnego pełnomocnika ds. informatycznych MF - dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach znających szczegóły sprawy.

Czternastu zatrzymanych ws. przetargów informatycznych ZUS >>

"Zatrzymane są trzy osoby z departamentu zarządzania systemami informatycznymi w ZUS. Nie odnosimy się do nazwisk i stanowisk przez nie zajmowanych. Są to osoby z tego departamentu" - powiedziała Mazur. Dodała, że na obecnym etapie nie poda też innych informacji o pozostałych zatrzymanych.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński pytany o zatrzymanych i miejsca przeszukań powiedział, że na tym etapie CBA nie udziela takich informacji. "Czynności trwają, na tym etapie nie udzielamy informacji o miejscach i osobach, wobec których podejmowane są czynności" - powiedział PAP Dobrzyński.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w środę rano 14 osób - z ZUS i firm komputerowych - w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy przetargach informatycznych dla ZUS. (PAP)