„Na wniosek klubów radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i w uzgodnieniu z klubem radnych Bezpartyjni, prezydent Szczecina Piotr Krzystek podjął decyzję o zwiększeniu pomocy finansowej dla gmin w województwie pomorskim, które ucierpiały w wyniku nawałnicy” - czytamy w komunikacie wysłanym do mediów przez biuro prasowe urzędu miasta.

Wcześniej zapowiedziana pomoc w wysokości 400 tys. zł, zostanie zwiększona do kwoty 600 tys. zł. Jak zapowiedziało biuro prasowe, gmina Czersk otrzyma 300 tys. zł, a gminy Sulęczyno, Dziemiany i Lipusz po 100 tys. zł.

W piątek prezydent Krzystek złożył autopoprawkę do projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na usuwanie skutków nawałnicy.

Projekt uchwały o przyznanie pomocy finansowej trafi pod obrady najbliższej Rady Miasta Szczecina.

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w drugim tygodniu sierpnia, zginęło sześć osób, ponad 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z ponad 4,7 tys. budynków, z czego blisko 3,4 tys. to budynki mieszkalne. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy północnej Polski. (PAP)