Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, dwie dotychczasowe przeprawy miały ponad 60 lat i były zniszczone. „W związku z ich stanem od 2007 r. na mostach obowiązywało ograniczenie tonażu do 20 ton oraz prędkości do 30 km/h. Dlatego konieczna była budowa nowych mostów” – dodała.

Nowe przeprawy powstały w miejscu starych, oprócz nich wybudowane zostały też chodniki i drogi dla rowerów. Zainstalowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu w tym balustrady i bariery.

„Nowe mosty posiadają najwyższą klasę nośności, umożliwiającą poruszanie się pojazdów o masie całkowitej do 50 ton” – zaznaczyła Sikora.

W ramach inwestycji powstały także dojazdy do mostów, umocnione zostały brzegi i dno rzeki Łęg.

Cała inwestycja kosztowała prawie 14,5 mln zł, z tej kwoty ok. 5,5 mln zł stanowi dofinansowanie z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Droga wojewódzka nr 872 rozpoczyna się w Łoniowie w woj. świętokrzyskim i biegnie przez m.in. Baranów Sandomierski, Majdan Królewski, Bojanów do Niska. Jej długość to 62 km. (PAP)