Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa mazowieckiego na nowego członka zarządu woj. mazowieckiego został wybrany dotychczasowy wiceprezydent Radomia Rafał Rajkowski. Był on odpowiedzialny m.in. za kontakty z inwestorami i tworzenie Radomskiej Strefy Gospodarczej.

„Jestem przekonany, że jego wiedza i doświadczenie będą właściwie wykorzystane. Dla Radomia to bardzo dobra informacja, że tak doświadczony samorządowiec będzie decydował o podziale pieniędzy w unijnej perspektywie 2014-2020” – powiedział o Rajkowskim prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Skład zarządu woj. mazowieckiego był w poniedziałek uzupełniany w związku z odejściem wicemarszałka woj. mazowieckiego Leszka Ruszczyka, który został posłem. Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, funkcję wicemarszałka, którą do tej pory zajmował Ruszczyk, objął dotychczasowy członek zarządu Wiesław Raboszuk.

Rajkowski to drugi wiceprezydent Radomia, który w ostatnim czasie odszedł z urzędu. Po wyborach parlamentarnych z posady wiceprezydenta miasta zrezygnowała zajmująca się służbą zdrowia i pomocą społeczną Anna Białkowska, która zdobyła mandat poselski. Jej stanowisko pozostaje nieobsadzone.

Prezydent Witkowski zapewnił w poniedziałek, że mimo wakatów praca Urzędu Miejskiego w Radomiu przebiega bez zakłóceń. „Do końca miesiąca zamierzam przedstawić nową koncepcję składu osobowego mojego kolegium” – zapowiedział.

Obecnie w Radomiu, oprócz prezydenta miasta Radosława Witkowskiego, urzęduje dwóch wiceprezydentów - odpowiedzialny m.in. za edukację i kulturę Karol Semik oraz Konrad Frysztak, któremu podlegają m.in. sprawy związane z infrastrukturą miejską.(PAP)