Propozycja wybrania Widzewa na patrona ronda miała najwięcej zwolenników w sondzie, w której mieszkańcy Opoczna mogli wyrazić swoją opinię na temat wniosków dot. nazwy dla przebudowanego niedawno w tym mieście skrzyżowania. W tradycyjnej oraz internetowej formie ten pomysł poparło 355 osób. Dwie inne najpopularniejsze spośród 11 zgłoszonych kandydatur – rondo im. Harcerzy oraz olimpijczyka Marka Galińskiego - uzyskały odpowiednio 259 i 184 głosy.

"Największą mobilizacją wykazali się sympatycy Widzewa. To świadczy, że w Opocznie łódzki klubu wciąż ma wielu kibiców" – powiedział w rozmowie z PAP doradca burmistrza Opoczna ds. mediów Andrzej Śliwka. Dodał, że w 21-tysięcznym mieście działa fan club Widzewa.

Zaznaczył jednak, że wyniki sondy nie są wiążące, ponieważ ostateczna decyzja w sprawie nazw ulic i placów należy do radnych miasta.

"Burmistrz Rafał Kądziela przekazał je do przewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie. W przyszłym tygodniu zaplanowano obrady komisji, a projekt uchwały pojawi się na sesji po nowym roku. Wszystko pozostaje w rękach 20 radnych" – poinformował.

Widzew Łódź to czterokrotny piłkarski mistrz Polski (w 1981, 1982, 1996, 1997 r.). W 1983 r. awansował do półfinału Pucharu Klubowych Mistrzów Europy, a w sezonie 1996/97 uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Obecnie piłkarze łódzkiego klubu występują w 3. lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju. Na półmetku sezonu zajmują 6. miejsce w tabeli. (PAP)