Spośród 62 kandydatów listy w sześciu okręgach wyborczych otwierają: reprezentant Bydgoskiej Bramy Porozumienia, radny Rady Miasta Bogdan Dzakanowski, asystent Dombrowicza za czasów jego prezydentury w latach 2006-2010 Jerzy Woźniak, były szef klubu PO w Bydgoszczy Jerzy Boniecki, były wicedyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza Leszek Latosiński, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Reiter-Warczak i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Kowalska.

„Będziemy działać ponad partyjnymi podziałami, które dla wielu osób są męczące i niezrozumiałe. To jeden z punktów odróżniających nasz program wyborczy od innych komitetów. Proponujemy mieszkańcom porozumienie i realistyczny program” - powiedział podczas konwentu Konstanty Dombrowicz.

Przypomniał najważniejsze założenia programu komitetu, podkreślając, że miejsce zorganizowania sobotniego konwentu – największa bydgoska dzielnica Fordon - nie jest przypadkowe. „Tutejszym mieszkańcom należy się większa niż do tej pory troska o ich sprawy. Dlatego proponujemy, by w Fordonie powołano burmistrza” - podkreślił Dombrowicz.

Dombrowicz po raz pierwszy został prezydentem Bydgoszczy w 2002 r. jako kandydat Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego mającego poparcie PO. Na kolejną kadencję został wybrany w 2006 r. z ramienia swojego komitetu wyborczego.

Przed czterema laty bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór. Jako kandydat KKW Konstantego Dombrowicza Miasto dla Pokoleń przegrał w drugiej turze wyborów z wojewodą kujawsko-pomorskim Rafałem Bruskim (PO).

W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy oraz Małgorzata Stawicka z KWW Małgorzaty Stawickiej. (PAP)