W przetargu wpłynęło 13 ofert; wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zaktualizować istniejącą dokumentację Trasy Krasińskiego od pl. Wilsona do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Termin realizacji zadania został określony na 31 października 2016 r., ale Mosty Katowice zaproponowały skrócenie terminu o trzy miesiące, czyli do 31 lipca 2016 r. - podał w piątek na swojej stronie ZMiD.

Wykonawca prac budowlanych zostanie wybrany w oddzielnym przetargu - wyjaśniła z rozmowie z PAP rzeczniczka ZMiD Małgorzata Gajewska.

Budowa trasy została podzielona na dwa etapy: najpierw będzie budowany fragment od pl. Wilsona do ul. Jagiellońskiej wraz z mostem drogowo-tramwajowym, a następnie odcinek od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty z wiaduktem nad torami kolejowymi.

Pierwotny projekt budowy Trasy Krasińskiego powstał w 2009 r. ZMiD będzie gotowy do ogłoszenia przetargu na wykonawcę budowy w 2017 r. - powiedziała Gajewska. Szacuje, że budowa może potrwać dwa i pół, trzy lata; na razie nie ma oficjalnego terminu.

Koszt budowy pierwszego etapu inwestycji to ok. 600 mln zł, a drugiego ok. 500 mln zł - powiedziała rzeczniczka ZMiD.

Na moście mają być po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i osobno torowisko tramwajowe, a także ścieżki rowerowe i chodniki po obydwu stronach. (PAP)