Budowę liczącego łącznie ok. 29 km fragmentu trasy z Radomicka do Kaczkowa podzielono na dwa etapy. W pierwszym zbudowana zostanie droga od Radomicka do węzła Leszno Południe, a w drugim - trasa Leszno Południe (wraz z węzłem) - Kaczkowo.

Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac między węzłem Leszno Południe a Kaczkowem przewidziano na III kwartał 2014 roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić w IV kwartale 2016 roku lub w drugim kwartale 2017 roku.

Jak poinformowała w czwartek PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach umowy wykonawca wybuduje dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, węzeł drogowy i łącznik pomiędzy węzłem a drogą krajową nr 5.

Zadanie obejmie również m.in. budowę ośmiu obiektów inżynieryjnych oraz budowę równoległych dróg dojazdowych.

Pod koniec listopada GDDKiA podała, że wnioski o dopuszczenie do dalszego etapu przetargu na budowę odcinka od Radomicka do węzła Leszno Południe złożyło 18 wykonawców. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2017 roku.

Odcinek o długości ponad 19 km będzie musiał powstać w ciągu maksymalnie 25 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy oraz rozpoczęcie prac przewidziane jest na III kwartał 2014 roku.