Dzięki ożywieniu gospodarki bezrobocie ma wyraźnie spaść na wiosnę. Już wtrzecim kwartale 2013 roku gospodarka rozwijała się niemal 2,5 razy szybciej niż wdrugim iniemal cztery razy szybciej niż wpierwszym.
E-sklepy będą oferować bezpłatną dostawę towaru
Rozpoczynający się rok przyniesie znaczące zmiany na rynku pocztowym. W przesyłkach będą dominować dwa procesy: same-day delivery, czyli dostawa tego samego dnia, oraz free shipping delivery, czyli darmowa dostawa. Prywatni operatorzy szykują się także do ostrzejszej walki w przetargach ogłaszanych przez instytucje publiczne.
Prognozy Pracodawców RP na 2014 rok
W ocenie Pracodawców RP rok 2014 będzie okresem umacniającego się ożywienia gospodarczego. Wieledziałań w obszarze prawa pracy będzie warunkowanych aktywnością Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.
Franczyza szansą na przetrwanie małych sklepów
To będzie kolejny trudny rok dla małych sklepikarzy i należy spodziewać się ich dalszych upadków. Szansą na ich przetrwanie jest integracja, wchodzenie we franczyzę czy w segment sklepów typu convenience, czyli zlokalizowanych blisko klientów i oferujących dodatkowe usługi.
Przedsiębiorcy mogą starać się o dotacje na opracowanie produktu
Do 7 lutego 2014 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski do NCBiR o dotacje na projekty badawczo - rozwojowe w ramach działania 1.4 PO IG.