Patrycja Rojek-Socha

Patrycja Rojek-Socha

Kontakt: Patrycja.Rojek@wolterskluwer.com

Artykuły autora

RPO: 500 plus nie dla wnuka nieformalnie wychowywanego przez dziadków

Prawo rodzinne

Jeśli rodzice dziecka nie ubiegają się o zasiłek rodzinny, świadczenie wychowawcze czy świadczenie "Dobry start”, prawo do takiego wsparcia nie przysługuje dziadkom nieformalnie opiekującym się wnukiem. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie planuje zmian przepisów ale zastrzega, że rozwiązaniem może być ustanowienie opiekuna prawnego małoletniego.

15.04.2019

RPO: Paski informacyjne Wiadomości TVP naruszają ustawę o rtv

Prawo AI

Telewizja publiczna narusza ustawę o rtv, która mówi o pluralizmie, bezstronności, wyważeniu i niezależności jej przekazu - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. Ocenia, że w ten sposób opłata abonamentowa jest wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem.

15.04.2019

Sprawa poznańskiej sędzi skierowana do sądu dyscyplinarnego

Wymiar sprawiedliwości

Sędzia Monika Frąckowiak, o której głośno było w związku z udziałem w protestach przeciwko zmianom w sądach, odpowie za przekroczenie terminów przygotowania uzasadnień wyroków. Zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik przedstawił jej w sumie 172 zarzuty dyscyplinarne.

15.04.2019

Stalker i na uczuciach zagra, by mieć kontakt z ofiarą

Prawo karne Wymiar sprawiedliwości

Wzbudzanie poczucia winy, targowanie się, szantaż emocjonalny, zawiadamianie prokuratury, policji - stalker potrafi wykorzystać tysiące sztuczek by ze swoją ofiarą mieć jak najdłuższy kontakt. Podtrzymywanie tego kontaktu jest największym błędem, bo motywuje go to do dalszych działań - podkreśla adwokat Barbara Szopa.

13.04.2019
1    943  944  945  946  947  948  949  950  951    1095