Ostatecznie na liście do głosowania znalazło się 20 inicjatyw, spośród 38 zgłoszonych przez mieszkańców Tarnowa. W trakcie weryfikacji trzy projekty nie spełniły wymagań formalnych, jeden został wycofany przez autora, a 14 odrzucono zgodnie z zapisami regulaminu.

Najwięcej zgłoszonych inicjatyw to propozycje z zakresu infrastruktury drogowej. Znaczna część projektów dotyczy także sfery rekreacyjno-sportowej, w tym modernizacji placów zabaw. Mieszkańcy zaproponowali także m.in. doposażenie międzyosiedlowych centrów opieki senioralnej.

Głosowanie potrwa do 28 września. Projekty wybrane przez tarnowian zostaną ogłoszone 30 września, a realizowane będą w przyszłym roku.

W tym roku głosować można wyłącznie elektronicznie, a uprawnieni do tego są mieszkańcy wpisani do rejestru wyborców, a także mieszkańcy niepełnoletni w wieku od 16 lat, posiadający Tarnowską Kartę Miejską w wersji premium. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, będą mogły zagłosować w jednym z kilkudziesięciu specjalnie przygotowanych na tę okazję punktów.

W zeszłym roku w ramach 4. edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tarnowa wybrali do realizacji 24 zadania – wtedy budżet był podzielony na dwie części - ogólnomiejską i przypisaną dla konkretnych osiedli. Łącznie opiewał na 4 mln zł. (PAP)

rgr/ jzi/

Dowiedz się więcej z książki
Partycypacja społeczna w samorządzie terytorialnym
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł