Były wicepremier podziękował swoim podwładnym za współpracę w resorcie. "W naszym kraju naprawdę zawsze najtrudniej się żegnać. Tak jak Anglicy wychodzą bez żegnania, tak my się bardzo długo żegnamy" - powiedział Rostowski, wprowadzając Szczurka do resortu finansów.

Rostowski przypomniał, że w resorcie jest taka tradycja, iż wiesza się portret odchodzącego ministra na ścianie z portretami szefów resortu. W Sali Portretowej gmachu przy ul. Świętokrzyskiej, wiszą już 24 portrety byłych szefów resortu. W środę zostało powieszone 25 zdjęcie - przedstawiające Jacka Rostowskiego.

Rostowski żartował, że była dyskusja, kto ma powiesić jego portret. "Po długich konsultacjach z kierownictwem doszliśmy do wniosku, że minister sam się powiesi" - żartował były wicepremier.

Nowy szef resortu finansów Mateusz Szczurek powiedział tylko kilka zdań, w których pochwalił kierownictwo resortu pozostawione przez jego poprzednika. "Z takim kierownictwem początek pracy będzie o wiele, wiele łatwiejszy. (...) Jestem pełen dobrych myśli" - powiedział Szczurek.

Ponad godzinę wcześniej, prezydent Bronisław Komorowski powołał Mateusza Szczurka na ministra finansów.