Tradycyjnie już będzie poświęcony problemom prawnym, a w szczególności szkolnemu prawu pracy, odpowiedzialności dyrektora za materialne zasoby szkoły i bezpieczeństwu szkoły.

 
Zmiany prawne w polskim systemie oświaty następują w zasadzie nieustająco, budząc niepokój, wątpliwości interpretacyjne.
 
Dzięki wykładom i opiniom ekspertów II zjazd Akademii Zarządzania 2012 będzie okazją do uporządkowania wiedzy i informacji, jak również dowiedzenia się o aktualnych i planowanych przez ministerstwo zmianach w prawie oświatowym. Da również możliwość wymiany opinii i dzielenia się doświadczeniami.
 
Programy zjazdów układane są zgodnie z oczekiwaniami uczestników wyrażonymi w ankietach z poprzednich spotkań.
 
Tym razem poruszane będą m.in. kwestie zatrudnienia w roku szkolnym 2012/2013 i normy czasu pracy nauczycieli, jak również odpowiedzialności dyrektora placówki za materialne zasoby szkoły oraz bezpieczeństwa szkoły jako elementu kontroli.
 
Podczas zjazdu przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i eksperci będą odpowiadać na pytania przesłane wcześniej przez uczestników.
 
Jak zwykle, w czasie zjazdu Akademii Zarządzania uczestników czekają liczne atrakcje, konkursy z nagrodami. Istnieje możliwość uzyskania porady prawnej podczas konferencji.
 
Współorganizatorami II zjazdu są: Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia nauczycieli w Szczecinie. Więcej>>>
(PAP)