Kompleks Korona przy al. Armii Krajowej w Krakowie powstawał etapami od 2002 roku. W tym czasie zbudowano tam trzy bliźniacze biurowce Galileo, Newton i Edison, a w 2008 roku rozpoczęto budowę czwartego – Pascal.
Po zakończeniu inwestycji kompleks, który należy do spółki deweloperskiej GTC będzie miał ok. 36 tys. m. kw. powierzchni.

Jak wyjaśnił w poniedziałek członek zarządu GTC Jacek Wachowicz, inwestycja została wstrzymana na wczesnym etapie z powodu spadku koniunktury na powierzchnie biurowe. Teraz, w obliczu poprawy sytuacji rynkowej, spółka postanowiła ją dokończyć. Pierwszy najemca wprowadzi się do 7-kondygnacyjnego budynku o powierzchni ok. 5,5 tys. m kw. w kwietniu przyszłego roku.

Budynek Pascal będzie ostatnim i najmniejszym pod względem powierzchni obiektem w ramach Centrum Biurowego Korona. Według wcześniejszych informacji spółki koszt budowy każdego z tych budynków wynosił ok. 10 mln euro. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud.

Pierwszym najemcą nowego obiektu zostało centrum usług finansowo-księgowych IBM BTO Business Consulting Services, które prowadzi działalność w sąsiednich budynkach. Na początek wynajmie w nim ponad 1,7 tys. m kw.

Jak podkreślił Wachowicz, Kraków jest dla spółki GTC jednym z najważniejszych rynków w Polsce.