Nowa wersja opisu priorytetów PO IiŚ

Środowisko

24 stycznia minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zatwierdziła zmiany do Szczegółowego opisu priorytetów Programu Infrastruktura i Środowisko (wersja 3.8).

06.02.2012

Samorząd zachęca rolników do ekologicznej produkcji

Środowisko

Samorząd województwa łódzkiego zachęca rolników do ekologicznej produkcji żywności. Powierzchnia ekologicznych użytków rolnych w regionie łódzkim jest jedną z najmniejszych w Polsce.

06.02.2012

Ustka traci 6 mln zł na blokadzie farmy wiatrowej

Środowisko

Wójt gminy Ustka, w której ma powstać ogromna farma wiatrowa, przekonuje sprzeciwiających się inwestycji mieszkańców: albo powstaną elektrownie wiatrowe, albo w gminie nie będzie inwestycji,...

03.02.2012

Podlasie: lasy dębowe zagrożone

Środowisko

Drzewostanom dębowym na Podlasiu zagraża gradacja miernikowców. To owady, których gąsienice żerują na liściach dębów i innych drzew, powodując ich powolne obumieranie.

03.02.2012

Ruszają dotacje na OZE z Funduszy Norweskich

Środowisko

Ruszają pierwsze nabory wniosków o dotacje w ramach Funduszy Norweskich. Pula dotacji na projekty z zakresu efektywności energetycznej i OZE to 75 mln euro, informuje portal Gramwzielone.pl.

03.02.2012

Konferencja "PPP w gospodarce odpadami i energetyce"

Środowisko

Spalarnie odpadów i odzysk energii, efektywność energetyczna, farmy wiatrowe, termomodernizacja, regulacje prawne to tematy konferencji PPP w gospodarce odpadami i energetyce, która dobędzie się 28...

03.02.2012