W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich do czwartku trwać będą Międzynarodowe Targi Energetyki Expopower i Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower.

Ekspozycja prezentowana w ramach wystawy Greenpower w dużej mierze poświęcona jest fotowoltaice, energii wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz technologiom energooszczędnym.

Jak podkreślają wystawcy, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się instalacje do wykorzystywania energii słonecznej: zarówno farmy solarne, jak i mikroinstalacje.

„Zainteresowani takim urządzeniami są deweloperzy domów pasywnych, którzy chcą zaopatrzyć budynki w odnawialne źródło energii. Inwestorzy indywidualni planują zamontowanie takiego systemu, by docelowo móc odsprzedawać nadwyżki energii. Zainteresowane są też osoby, które przymierzają się do budowy domu i planują montaż takiego rozwiązania, wierząc w stosunkowo szybki zwrot inwestycji” – powiedział PAP jeden z wystawców Paweł Kapała.

W ramach Greenpower do czwartku odbywają się warsztaty fotowoltaiczne, forum „Fotowoltaika dla każdego”, a także konferencja „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo agroturystyczne”.

Wystawcy targów Expopower prezentują swoją ofertę z zakresu energetyki, elektrotechniki, oświetlenia, maszyn i urządzeń elektrycznych.

Ekspozycji towarzyszy konferencja „Energooszczędność w oświetleniu”, poświęcona przede wszystkim energooszczędności w oświetleniu drogowym.