Wskazał, że polska przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat i jest dzisiaj największym skarbem Rzeczypospolitej.

"Absolutna, zdecydowana większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. To jest ponad 95 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych naszego kraju" - mówił prezydent.

Przypomniał, że po raz drugi już odbywa się taki kongres w Rzeszowie. "Po raz drugi została zorganizowana spektakularna, wielka konferencja biznesowa, która pokazuje, to co dla mnie jako prezydenta niezwykle istotne, a mianowicie pokazuje istotny obszar współpracy i woli współpracy pomiędzy administracją - przede wszystkim pomiędzy rządzącymi, a przedstawicielami szeroko pojętego biznesu" - powiedział prezydent. Dodał, że chodzi zarówno o biznes o charakterze publicznym, ale także podmioty prywatne.

"Chociaż oczywiście mamy potężne, wielkie, konkurujące na świecie przedsiębiorstwa, przede wszystkim oparte o kapitał państwowy, publiczny. To jednak większość zatrudnionych, to pracownicy, którzy mają zatrudnienie, w związku z tym są w stanie osiągnąć dochód i utrzymać swoje rodziny, dzięki innowacyjnej myśli, dzięki pracy, dzięki zaangażowaniu, dzięki pomysłom biznesowym zwykłych przeciętnych obywateli, Polaków zakładających działalność gospodarczą" - podkreślał prezydent.

Jak mówił, "jeśli zsumujemy to, to powiemy tak: to właśnie ta polska przedsiębiorczość, która rozwija się od 30 lat w miarę swobodnie, jest dzisiaj największym skarbem Rzeczypospolitej. To właśnie ona przynosi dochód". (PAP)

autor: Aneta Oksiuta