KIO nakazała odrzucenie oferty Iberdroli i ponowną ocenę ofert.
Na początku lutego Elektrociepłownia Stalowa Wola poinformowała o wyborze oferty Iberdroli, jako najkorzystniejszej w przetargu na realizację bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW. Na drugim miejscu uplasowała się oferta Abner Energia, na trzecim konsorcjum Polimeksu, a na czwartej pozycji konsorcjum PBG.

Oferta Iberdroli uzyskała 99,48 pkt, oferta Abner Energia 82,95 pkt. Oferta konsorcjum Polimex-Mostostal, Tecnimont Poland,

Tecnimont (Włochy) została oceniona na 77,31 pkt, a konsorcjum PBG, Alstom Power otrzymało 68,45 pkt.

Oferta Iberdroli opiewała na 1,59 mld zł. Konsorcjum Polimeksu zaproponowało 1,837 mld zł. Abner Energia zaproponowała wykonanie zamówienia za 1,932 mld zł, a konsorcjum PBG za 2,533 mld zł.

Abner Energia i Polimex-Mostostal złożyły odwołania od decyzji zamawiającego w przetargu na budowę bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW w Elektrociepłowni Stalowa Wola.

Projekt budowy bloku gazowo-parowego realizowany jest wspólnie przez Tauron i PGNiG. Obie spółki podpisały w połowie marca 2011 r. umowę o funkcjonowaniu Elektrociepłowni Stalowa Wola, umowę o sprzedaży energii elektrycznej i umowę na dostawy paliwa gazowego.(PAP)