Trwa zjazd szkół kopernikowskich w Olsztynie

Delegacje z ośmiu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych noszących imię Mikołaja Kopernika przyjechały w piątek do Olsztyna na zjazd szkół kopernikowskich. Impreza potrwa do niedzieli.

19.05.2012

KE: Unijne emisje CO2 spadły w 2011 r. o ponad 2 proc.

Środowisko

Emisje CO2 z instalacji przemysłowych, które uczestniczą w unijnym systemie handlu emisjami (ETS), spadły w 2011 r. o ponad 2 proc. - podała KE. W związku z tym komisarz ds. klimatu zapowiedziała...

19.05.2012

Praktycznie i blisko biznesu uczą na świecie

Niemcy kształcą praktycznie, w USA uczelnie zabiegają o studenta, w Szwecji studenci swobodnie wybierają przedmioty. To zagraniczne recepty na zmniejszenie bezrobocia wśród absolwentów.

19.05.2012

„Polska w budowie” zgodna z przepisami

Platforma Obywatelska nie poniesie kary za to, że pokazała swój spot wyborczy przed formalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej.Warszawska prokuratura uznała, że PO nie naruszyła przepisów.

19.05.2012

Brytyjskie "nie" dla podatku od transakcji finansowych

W czasie pierwszego spotkania brytyjski premier David Cameron i nowy prezydent Francji Francois Hollande spierali się w piątek na temat opodatkowania transakcji finansowych. Cameron wyraził opinię,...

19.05.2012

Odroczony proces wójta oskarżonego o przyjęcie łapówki

Samorząd terytorialny

Sąd Rejonowy w Augustowie odroczył w piątek sprawę wójta gminy Płaska (Podlaskie) oskarżonego o żądanie i przyjęcie łapówki, gdyż przed sądem nie stawił się jeden z obrońców wójta.

19.05.2012