Lubelskie/ Tablice interaktywne dla gminnych szkół

40 gmin Lubelszczyzny otrzyma w tym roku po jednej tablicy interaktywnej przeznaczonej dla szkół podstawowych. W przyszłym roku tablice trafią do wszystkich pozostałych gmin regionu poinformował w...

15.06.2011

Prokurator jeżdżący po pijanemu - bez immunitetu

Prawnicy

Sąd dyscyplinarny uchylił immunitet prokuratorowi z Mrągowa (Warmińsko-Mazurskie), który w kwietniu został zatrzymany przez olsztyńską policję, gdy prowadził po pijanemu samochód.

15.06.2011

Zlustrowany adwokat wygrywa w Strasburgu

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał 14 maja br. wyrok w sprawie Mościcki przeciwko Polsce. Jest to już trzeci w tym roku i 13 w sumie wyrok Trybunału w polskiej sprawie lustracyjnej. Tym razem...

15.06.2011

Gminy nie chcą powstania Jurajskiego Parku Narodowego

Samorząd terytorialny

Jurajskie gminy sprzeciwiają się powstaniu na ich terenie parku narodowego. Jedna z nich godzi się na to, ale pod warunkiem, że granice parku nie wykroczą poza obszar Lasów Państwowych.

15.06.2011

Hogan Lovells doradcą prawnym Panattoni Europe

Rynek

Kancelaria Hogan Lovells jest doradcą prawnym lidera branży powierzchni magazynowych i przemysłowych Panattoni Europe w procesie zawarcia umowy o wybudowanie i najem obiektu produkcyjnego typu BTS...

15.06.2011

Oświetlenie dróg w dalszym ciągu z budżetu gmin

Samorząd terytorialny

Rząd odrzuca postulaty gmin dotyczące finansowania oświetlenia dróg publicznych, a swobodny wybór dostawcy energii elektrycznej uważa za sprzeczny z obowiązującym prawem.

15.06.2011

Ruszyła kampania antyprzemytnicza Służby Celnej

Samorząd terytorialny

13 czerwca ruszyła kampania antyprzemytnicza organizowana przez Służbę Celną we wschodnich województwach Polski. Akcja ma przypominać, że przemyt jest przestępstwem.

15.06.2011

Nowa wersja systemu BeSTi@ do końca czerwca

Samorząd terytorialny

Do końca czerwca zostanie udostępniona nowa wersja systemu BeSTi@, w której zostaną wprowadzone ostateczne poprawki umożliwiające obsługę sprawozdań Rb-34s - informuje RIO w Opolu.

15.06.2011