na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższegoza zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Gałkowski Krzysztof Marek, 2. Heczko Piotr Bogumił, 3. Włodarczyk Zbigniew,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
4. Domagała-Zyśk Ewa, 5. Kataryńczuk-Mania Lidia Ewa, 6. Lipowska Małgorzata Anna, 7. Musiałek Piotr, 8. Olszowska Maria, 9. Siwowski Tomasz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Gębarowski Marcin Wiesław, 11. Kożuch Barbara,
na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Węgorek Paweł Karol,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Bereś Paweł Krystian, 14. Hasiów-Jaroszewska Beata Anna,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Remlein-Starosta Dorota, 16. Szpyrka Ewa Jolanta, 17. Tratwal Anna, 18. Wojciechowski Leszek,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju hodowli koni
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Kolstrung Ryszard,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego sportu:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Roszak Arkadiusz,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Nowinowski Dariusz,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
22. Dolata Halina,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
23. Ocetkiewicz Wiesław, 24. Słota Andrzej,
na wniosek Ministra Zdrowia:
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
25. Poloczek Eugeniusz Paweł,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Marcisz Czesław Józef, 27. Plinta Ryszard,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Markiewicz-Łoskot Grażyna Ewa, 29. Niebrój Lesław Tadeusz,
na wniosek Wojewody Łódzkiego
za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Sobkiewicz Ryszard Marek,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Kowalczyk Marian, 32. Pluta Mieczysław,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
za zasługi w działalności na rzecz kultywowania i upowszechniania kultury
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Zatorski Ryszard,
za zasługi w działalności na rzecz kultywowania i upowszechniania tradycji ludowych
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
34. Mrozek Tomasz Antoni,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Buczek Ryszard Józef, 36. Malinowski Jan Antoni, 37. Sirko Teresa, 38. Wilga Andrzej Wincenty, 39. Zajdel Andrzej Kazimierz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
40. ks. Dudzik Tadeusz, 41. ks. Tyniec Antoni Bolesław,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Przytulska Anna.