Zakwaterowanie w internatach i kwaterach internatowych oraz odpłatności za to zakwaterowanie.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 29 września 2016 r.
w sprawie zakwaterowania w internatach i kwaterach internatowych oraz odpłatności za to zakwaterowanie

Na podstawie art. 53 ust. 5 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 207) zarządza się, co następuje:
§  1. 
1. 
Rozporządzenie określa:
1)
sposób ustalania opłat za zajmowanie miejsca w kwaterze internatowej lub w internacie oraz terminy i sposób pobierania tych opłat;
2)
tryb przydzielania miejsc w internacie lub kwaterze internatowej oraz wzory dokumentów stanowiących podstawę przydzielania miejsca w internacie lub kwaterze internatowej;
3)
standard oraz wyposażenie kwater internatowych i internatów;
4)
tryb i sposób przyjmowania oraz zdawania kwatery internatowej i pokoju w internacie.
2. 
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)
Agencji - należy przez to rozumieć Agencję Mienia Wojskowego;
2)
dowódcy jednostki wojskowej - należy przez to rozumieć dowódcę jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę wojskową;
3)
dyrektorze oddziału regionalnego - należy przez to rozumieć dyrektora oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego właściwego dla miejscowości, w której żołnierz pełni służbę wojskową, pracownik jest zatrudniony albo dziecko pobiera naukę;
4)
ustawie - należy przez to rozumieć ustawę z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
§  2. 
1. 
Żołnierz, o którym mowa w art. 51 ust. 1 i 2 ustawy, składa do dyrektora oddziału regionalnego wniosek o przydział miejsca w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia, poświadczony przez dowódcę jednostki wojskowej. W takim przypadku dyrektor oddziału regionalnego wydaje żołnierzowi skierowanie do zamieszkiwania w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
2. 
Żołnierz, o którym mowa w art. 53a ust. 1 pkt 2 ustawy, składa do dyrektora oddziału regionalnego wniosek o przydział miejsca w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia. W takim przypadku dyrektor oddziału regionalnego wydaje żołnierzowi zawodowemu skierowanie do zamieszkiwania w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
3. 
Pracownik, o którym mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3 ustawy, składa do dyrektora oddziału regionalnego wniosek o przydzielenie dziecku miejsca w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia, poświadczony przez pracodawcę. W takim przypadku dyrektor oddziału regionalnego wydaje pracownikowi skierowanie do zamieszkiwania w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
4. 
Żołnierz albo pracownik, o którym mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3 ustawy, w przypadkach, o których mowa w art. 53a ust. 1 pkt 1 i art. 51 ust. 1a ustawy, składa do dyrektora oddziału regionalnego wniosek o przydzielenie dziecku miejsca w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia. W takim przypadku dyrektor oddziału regionalnego wydaje dziecku żołnierza albo pracownika skierowanie do zamieszkiwania w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
§  3. 
1. 
Pokój w internacie i kwaterze internatowej wyposaża się co najmniej w tapczan, szafę ubraniową, regał lub komodę, krzesło, stół, szafkę przyłóżkową, lampkę nocną, żyrandol, kosz na śmieci i lustro, pościel i bieliznę pościelową oraz firany i zasłony lub żaluzje albo rolety.
2. 
Pomieszczenia wspólnego użytkowania wyposaża się co najmniej:
1)
kuchnię w internacie - w kuchnię gazową lub elektryczną, szafki kuchenne, stół, taborety kuchenne, lodówkę, kuchenkę mikrofalową i komplet naczyń kuchennych, w tym: garnki, patelnie, czajniki;
2)
kuchnię w kwaterze internatowej - w kuchnię gazową lub elektryczną, szafki kuchenne, stół, taborety kuchenne, lodówkę i komplet naczyń kuchennych, w tym: garnki, patelnie, czajniki;
3)
świetlicę w internacie - w telewizor, radioodbiornik, stolik pod telewizor, stół albo stolik, fotel lub krzesła;
4)
pralnię w internacie - w pralkę automatyczną, miejsce do suszenia, deskę do prasowania i żelazko.
§  4. 
1. 
Przyjęcie albo zdanie miejsca w internacie albo kwaterze internatowej następuje na podstawie protokołu przyjęcia albo zdania miejsca w internacie albo kwaterze internatowej, którego wzór jest określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia, sporządzonego przez upoważnionego przedstawiciela dyrektora oddziału regionalnego i osobę przyjmującą albo zdającą miejsce. Osobą przyjmującą albo zdającą miejsce przydzielone dziecku żołnierza na podstawie art. 51 ust. 1a ustawy jest żołnierz zawodowy. Osobą przyjmującą albo zdającą miejsce przydzielone dziecku pracownika na podstawie art. 53a ust. 1 pkt 1 ustawy jest pracownik.
2. 
W protokole określa się przedmioty wyposażenia pokoju w internacie albo kwaterze internatowej, a także stan techniczny wyposażenia pokoju w internacie albo kwatery internatowej oraz znajdujących się w nich urządzeń.
3. 
Protokół sporządza się w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
4. 
O zamiarze zwolnienia miejsca w internacie albo kwaterze internatowej osoba zwalniająca zawiadamia na piśmie upoważnionego przedstawiciela dyrektora oddziału regionalnego, co najmniej na 14 dni przed planowanym terminem zwolnienia.
5. 
W dniu sporządzenia protokołu przyjęcia albo zdania zwalniane miejsce w internacie albo kwaterze internatowej oraz pomieszczenia do nich przynależne opróżnia się ze wszystkich rzeczy niestanowiących ich wyposażenia.
6. 
Jeżeli w trakcie sporządzania protokołu przyjęcia albo zdania miejsca w internacie albo kwaterze internatowej stwierdzono uszkodzenie wyposażenia lub znajdujących się w nich urządzeń technicznych, a także nieopróżnienie z pozostawionych w nich rzeczy, przedstawiciel Agencji sporządzający protokół informuje osobę zwalniającą o obowiązku pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń lub usunięcia rzeczy.
7. 
W dniu sporządzenia protokołu przyjęcia albo zdania przedstawiciel Agencji przyjmuje klucze od osoby zwalniającej miejsce w internacie albo kwaterze internatowej.
8. 
Za datę zwolnienia miejsca w internacie albo kwaterze internatowej przyjmuje się dzień sporządzenia protokołu.
§  5. 
1. 
Stawkę opłat za korzystanie z miejsca w internatach albo kwaterach internatowych określa dyrektor oddziału regionalnego do dnia 31 marca każdego roku kalendarzowego, z mocą od dnia 1 kwietnia danego roku, według kalkulacji rocznej, określonej w załączniku nr 6 do rozporządzenia. W przypadku zmiany wysokości poniesionych kosztów utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej stawka ta może być korygowana częściej niż raz w roku, z tym że nowa stawka obowiązuje od pierwszego dnia kalendarzowego miesiąca następującego po dacie skorygowania stawki. O zmianie wysokości stawki zawiadamia się osoby korzystające z miejsca w internacie nie później niż na 30 dni przed planowaną datą zmiany opłat. Jeżeli z przeprowadzonej kalkulacji wyniknie, że opłata będzie niższa od dotychczas obowiązującej, osoby te mogą być poinformowane o tym wcześniej.
2. 
Kalkulację kosztów utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej:
1)
miejsca w internatach - ustala się na podstawie kosztów utrzymania wszystkich internatów oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego;
2)
miejsca w kwaterach internatowych - ustala się na podstawie kosztów utrzymania wszystkich kwater internatowych oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego;
3)
kwater internatowych położonych w budynkach wspólnot mieszkaniowych - kalkuluje się oddzielnie dla każdej wspólnoty.
3. 
Do powierzchni użytkowej, o której mowa w ust. 1, wlicza się powierzchnię pokoju, przedpokoju, łazienki i innych pomieszczeń przynależnych do tego pokoju. Jeżeli pokój, przedpokój, łazienka i inne pomieszczenia przynależne są przeznaczone do użytkowania przez kilka osób, powierzchnię użytkową ustala się proporcjonalnie do liczby miejsc w pokoju.
4. 
W przypadku remontu w internacie przy kalkulacji kosztów utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej koszty remontu rozkłada się w równych częściach na pięć lat następujących po roku kalendarzowym, w którym przeprowadzono remont.
§  6. 
1. 
Dzienną opłatę za korzystanie z miejsca w internacie przez osoby, o których mowa w art. 53a ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, ustala się:
1)
w pokoju jednoosobowym - w wysokości dziennego kosztu utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej miejsca w danym internacie pomnożonego przez powierzchnię użytkową zajmowanego miejsca;
2)
w pokoju dwuosobowym lub wieloosobowym - w wysokości dziennego kosztu utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej miejsca w danym internacie pomnożonego przez powierzchnię użytkową przypadającą proporcjonalnie na zajmowane miejsce.
2. 
Dzienną opłatę za korzystanie z miejsca w internacie przez osobę, o której mowa w art. 51 ust. 1 pkt 3, oraz dziecko, o którym mowa w art. 51 ust. 1a ustawy, za dobę oblicza się w sposób określony w ust. 1.
§  7. 
Żołnierz przyjmujący miejsce w internacie o powierzchni użytkowej podstawowej większej niż powierzchnia maksymalna z przyczyn wynikających z rozwiązań funkcjonalno-architektonicznych budynku internatowego nie ponosi z tego tytułu opłat.
§  8. 
Opłatę za korzystanie z miejsca w internacie albo kwaterze internatowej pobiera się od dnia protokolarnego przyjęcia do dnia protokolarnego zdania tego miejsca, o którym mowa w § 4 ust. 1.
§  9. 
Opłaty za korzystanie z miejsca w internacie albo kwaterze internatowej uiszcza się do piętnastego dnia każdego miesiąca za miesiąc bieżący. Za datę wpłaty przyjmuje się dzień wpływu opłaty na rachunek bankowy Agencji.
§  10. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2016 r. 1

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

.....................................................................................................................

(stopień, imię i nazwisko żołnierza) (miejscowość i data)

............................................................................................

(adres zamieszkania, do korespondencji, nr tel.*)

DYREKTOR

ODDZIAŁU REGIONALNEGO

AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO

w ................................................................

WNIOSEK

Wnoszę o przydział miejsca w internacie albo kwaterze internatowej.

I. Oświadczam, że:

ja ........................................................................................................................................................................

(stopień wojskowy, imię i nazwisko)

............................................................................................................................................................................

(PESEL)

jestem żołnierzem służby stałej/kontraktowej/odbywającym okresową służbę wojskową*.

Zgodnie z decyzją/rozkazem* nr ........................................ z dnia ...................................................................

wydaną/wydanym przez ....................................................................................................................................

pełnię służbę:

– w miejscowości .........................................................................................................................................

– na stanowisku służbowym zaszeregowanym do stopnia etatowego .........................................................

– w Jednostce Wojskowej nr ...................... w .............................................................................................

..................................................................................................................

(podpis dowódcy jednostki wojskowej potwierdzający pkt I)

II. Jednocześnie oświadczam, co następuje:

1. Ja lub mój małżonek:

1) otrzymałem(-łam) ekwiwalent pieniężny/nie otrzymałem(-łam) ekwiwalentu pieniężnego*

w zamian za rezygnację z kwatery wypłacony/wypłaconego* na podstawie przepisów

obowiązujących do dnia 30 czerwca 2004 r.;

2) otrzymałem(-łam) odprawę mieszkaniową wypłaconą albo zrealizowaną/nie otrzymałem

(-łam) odprawy mieszkaniowej wypłaconej albo zrealizowanej* w formie rzeczowej na

podstawie przepisów obowiązujących od dnia 1 lipca 2004 r.;

3) nabyłem(-łam) lokal mieszkalny/nie nabyłem(-łam) lokalu mieszkalnego* od Skarbu

Państwa, Agencji Mienia Wojskowego/Wojskowej Agencji Mieszkaniowej* lub jednostki

samorządu terytorialnego z bonifikatą lub z uwzględnieniem pomniejszenia w cenie

nabycia;

4) otrzymałem(-łam) pomoc finansową/nie otrzymałem(-łam) pomocy finansowej* w formie

zaliczkowej lub bezzwrotnej do dnia 31 grudnia 1995 r.;

5) nabyłem(-łam)/nie nabyłem(-łam)* od Agencji Mienia Wojskowego/Wojskowej Agencji

Mieszkaniowej* własnościowe spółdzielcze prawo/własnościowego spółdzielczego

prawa* do lokalu mieszkalnego;

6) posiadam lokal mieszkalny/nie posiadam lokalu mieszkalnego* w miejscowości

..................................... wybudowany lub nabyty/wybudowanego lub nabytego*

z wykorzystaniem uprawnień, o których mowa w pkt 1-5.

2. Mój małżonek/moja małżonka* .......................... jest/nie jest* żołnierzem

zawodowym pełniącym służbę w miejscowości ..........................................

3. Dotychczas uprawnienie do zakwaterowania było/jest* realizowane w następujący sposób:

1) przydział kwatery lub innego lokalu mieszkalnego w .....................................................................................

przy ul. ........................................... m. ..........;

2) przydział miejsca w internacie albo w kwaterze internatowej* w ...................................................................

przy ul. ........................................... m. ..........;

3) wypłata świadczenia mieszkaniowego w miejscowości ...............................................................................;*

4) wypłata świadczenia finansowego umożliwiającego pokrycie kosztów najmu lokalu

mieszkalnego w miejscowości .......................................................................;*

5) wypłata zryczałtowanego ekwiwalentu za rezygnację z prawa do zamieszkiwania w lokalu mieszkalnym w miejscowości .....................................*

4. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Agencję Mienia Wojskowego danych osobowych

zawartych w niniejszym wniosku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.

o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922) do celów związanych z realizacją

niniejszego wniosku.

________________

* Niepotrzebne skreślić.

.............................................................

(podpis żołnierza zawodowego)

Pouczenie

Zgodnie z art. 24 ust. 5 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił

Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 207) żołnierz jest obowiązany

niezwłocznie powiadomić dyrektora oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego

o zmianie uprawnień oraz innych okolicznościach mających wpływ na prawo do

zakwaterowania. Skutki braku powiadomienia organów Agencji Mienia Wojskowego

o zaistniałych zmianach obciążają żołnierza.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

..................................................

(miejscowość i data)

.............................................

(organ)

.................................................................

(stopień wojskowy, imię i nazwisko)

.................................................................

 

(miejscowość pełnienia służby)

Skierowanie nr ..................

z dnia ......................

do zamieszkiwania w internacie/kwaterze internatowej*

żołnierza służby stałej /żołnierza służby kontraktowej/

żołnierza odbywającego okresową służbę wojskową*

Na podstawie art ............1) ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił

Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 207) od dnia

............................................ kieruję Pana/Panią* .......................................................................................

(stopień wojskowy, imię i nazwisko)

do internatu/kwatery internatowej* w ............................................ przy ul. .............................................

nr ............., do pokoju/lokalu mieszkalnego* ..........osobowego nr ......... o powierzchni

użytkowej .......... m2 i powierzchni użytkowej podstawowej .............. m2 przypadającej na osobę

skierowaną.

Na wniosek żołnierza zwiększono powierzchnię użytkową podstawową o ........... m2, za którą na

podstawie art. 53 ust. 2 pkt 2 ustawy jest Pan/Pani* zobowiązany(-na) wnosić opłaty w pełnej

wysokości.

Przekazanie miejsca nastąpi na podstawie protokołu przyjęcia/zdania* miejsca

w internacie/kwaterze internatowej*.

DYREKTOR ODDZIAŁU REGIONALNEGO

AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO

mp. ..........................................................................................

(podłużna pieczęć imienna i własnoręczny podpis)

Pouczenie

Żołnierz jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić dyrektora oddziału regionalnego

Agencji Mienia Wojskowego o zmianie uprawnień oraz innych okolicznościach mających

wpływ na prawo do zakwaterowania oraz związanej z tym zmianie odpłatności za zajmowane

miejsce w internacie lub kwaterze internatowej. Skutki braku powiadomienia organów

Agencji Mienia Wojskowego o zaistniałych zmianach obciążają żołnierza.

___________

* Niepotrzebne skreślić.

1) Należy wpisać właściwą podstawę prawną wynikającą z ustawy.

ZAŁĄCZNIK Nr  3

.............................................

(miejscowość i data)

........................................................

(nazwa i adres organu)

Skierowanie nr ..................

z dnia ......................

do zamieszkiwania w internacie/kwaterze internatowej*

żołnierza zawodowego1)/pracownika zatrudnionego w jednostce organizacyjnej podległej

Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanej/dziecka żołnierza/dziecka

pracownika*

Na podstawie art. .......................2) ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił

Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 207) kieruję

Pana/Panią* ...............................................................................................................................................

 (stopień wojskowy*, imię i nazwisko)

pełniącego(-cą) służbę/zatrudnionego(-ną)/pobierającego(-cą) naukę* w ................................................

(miejscowość)

do internatu/kwatery internatowej* w ........................... przy ul. .................................... nr ...............,

do pokoju/lokalu mieszkalnego* ......... osobowego nr .................... o powierzchni użytkowej

............... m2 przypadającej na osobę skierowaną.

Z tytułu zamieszkiwania w internacie/kwaterze internatowej* jest Pan/Pani* obowiązany(-na)

wnosić opłaty w pełnej wysokości za zajmowaną powierzchnię użytkową, zgodnie z art. 53a

ust. 2/art. 51 ust. 1a* ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych

Rzeczypospolitej Polskiej.

Przekazanie miejsca nastąpi na podstawie protokołu przyjęcia/zdania* miejsca

w internacie/kwaterze internatowej*.

Brak możliwości zapewnienia zakwaterowania żołnierzom zawodowym, o których mowa

w art. 51 ust. 1 i 2 ustawy, może spowodować obowiązek zwolnienia zajmowanego miejsca.

DYREKTOR ODDZIAŁU REGIONALNEGO

AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO

mp........................................................................................

(podłużna pieczęć imienna i własnoręczny podpis)

Pouczenie

Zakwaterowany(-na) jest zobowiązany(-na) niezwłocznie powiadomić dyrektora oddziału

regionalnego Agencji Mienia Wojskowego o okolicznościach mających wpływ na prawo do

zakwaterowania w internacie lub kwaterze internatowej.

______________

* Niepotrzebne skreślić.

1) Żołnierz zawodowy, którego prawo do zakwaterowania, o którym mowa w art. 21 ust. 6 ustawy z dnia 22

czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zostało zrealizowane

w miejscowości pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej.

2) Należy wpisać właściwą podstawę prawną decyzji wynikającą z ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r.

o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

ZAŁĄCZNIK Nr  4

.....................................................................................................................

(imię i nazwisko)(miejscowość i data)

...................................................................................

(adres zamieszkania, do korespondencji, nr tel.*)

DYREKTOR

ODDZIAŁU REGIONALNEGO

AGENCJI MIENIA WOJSKOWEGO

w ...............................................................

WNIOSEK

Wnoszę o przydzielenie mi/mojemu dziecku* miejsca w internacie albo kwaterze

internatowej.

I. Oświadczam, że:

ja ........................................................................................................................................................

(stopień wojskowy, imię i nazwisko)

.............................................................................................................................................................

(PESEL)

jestem żołnierzem zawodowym/pracownikiem*.

Pełnię służbę/jestem zatrudniony(-na)* w miejscowości ..................................................................

w .........................................................................................................................................................

(jednostka wojskowa/jednostka organizacyjna podległa MON lub przez niego nadzorowana)

.................................................................................................................................

(podpis dowódcy jednostki wojskowej/pracodawcy, potwierdzający pkt I)

II. Moje dziecko pobiera naukę w miejscowości ..............................................................................

tj. poza miejscowością zamieszkania ..........................................................................., która nie jest

miejscowością pobliską.**

..........................................

(oznaczenie placówki)

....................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

(poświadczenie placówki, w której dziecko pobiera naukę, potwierdzające pkt II)

...........................................................

(data i podpis osoby upoważnionej)

III. Jednocześnie oświadczam, co następuje:

1) ja lub mój małżonek nie posiadam lokalu mieszkalnego/posiadam lokal mieszkalny*

w ..................................... miejscowości, w której jestem zatrudniony lub

w miejscowości pobliskiej,

2) wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Agencje Mienia Wojskowego danych

osobowych zawartych w niniejszym wniosku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29

sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922) do celów

związanych z realizacją niniejszego wniosku.

.............................................................................

(podpis żołnierza zawodowego/pracownika*)

_________

* Niepotrzebne skreślić.

** Wypełnić, jeżeli wniosek dotyczy dziecka pobierającego naukę poza miejscowością zamieszkania

Pouczenie

Osoba składająca wniosek jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić dyrektora oddziału

regionalnego Agencji Mienia Wojskowego o okolicznościach mających wpływ na prawo do

zakwaterowania w internacie lub kwaterze internatowej.

ZAŁĄCZNIK Nr  5

PROTOKÓŁ PRZYJĘCIA/ZDANIA*

MIEJSCA W INTERNACIE/KWATERZE INTERNATOWEJ*

Spisany w dniu ........................... w sprawie przyjęcia/zdania* kwatery internatowej/miejsca

w internacie* przez Pana/Panią* ............................................................................... na podstawie

skierowania nr ...................... Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego

w .................................................................................................................................................................

z dnia ................................., znajdującej(-ego) się w budynku położonym w ...........................................

przy ul. ...................................... nr ............ m./pok.* nr ...............

Kwatera internatowa/miejsce w internacie* o powierzchni użytkowej .................... m2, w tym

powierzchni użytkowej podstawowej .............. m2, składa się z ......... pokoi/pokoju*, kuchni,

przedpokoju, łazienki, w.c. oraz ma instalację zimnej wody, kanalizacyjną, elektryczną,

gazową, ciepłej wody, centralnego ogrzewania*.

Kwatera internatowa/miejsce w internacie* jest wyposażona(-ne) w następujące sprzęty

i urządzenia:

1) w zakresie instalacji elektrycznej

Lp. Wyszczególnienie sprzętu i urządzeń j.m. Liczba w dniu

przyjęcia

Liczba w dniu

zdania

1 Licznik elektryczny ........... ......................... ........................
– stan licznika ........... ......................... ........................
2 Oprawa oświetleniowa ........... ......................... ........................
– sufitowa ........... ......................... ........................
– ścienna ........... ......................... ........................
3 Gniazda wtykowe ........... ......................... ........................
4 Wyłączniki ........... ......................... ........................
5 Kuchnia elektryczna

z piekarnikiem/bez piekarnika*

........... ......................... ........................
.........................................
.........................................
6 Podgrzewacz wody ........... ......................... ........................
7 Wentylator łazienkowy ........... ......................... ........................
8 Dzwonek elektryczny ........... ......................... ........................
9 Inne urządzenia ............... ........... ......................... ........................
.......................................... ........... ......................... ........................
.......................................... ........... ......................... ........................

2) w zakresie instalacji ogrzewczej

Lp. Wyszczególnienie sprzętu i urządzeń j.m. Liczba w dniu

przyjęcia

Liczba w

dniu zdania

1 Grzejniki c.o.
– liczba członów
2 Inne urządzenia ........................
.................................................

3) w zakresie instalacji gazowej

Lp. Wyszczególnienie sprzętu i urządzeń j.m. Liczba w dniu przyjęcia Liczba w dniu zdania
1 Gazomierz ........ ......................... ........................
– stan licznika ........ ......................... ........................
2 Kuchnia gazowa ....................... ........ ......................... .......................
3 Grzejniki wody przepływowe ........ ......................... .......................
4 Inne urządzenia ......................... ........ ......................... .......................
................................................. ........ ......................... .......................
................................................. ........ ......................... .......................
................................................. ........ ......................... .......................
................................................. ........ ......................... .......................

4) w zakresie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej

Lp. Wyszczególnienie sprzętu i urządzeń j.m. Liczba w dniu

przyjęcia

Liczba w dniu

zdania

1 Wanna kąpielowa (obudowa) ........ ......................... ........................
2 Brodzik (obudowa) ........ ......................... ........................
3 Umywalka (postument) ........ ......................... ........................
4 Bateria wannowa lub prysznicowa ........ ......................... ........................
5 Bateria umywalkowa ........ ......................... ........................
6 Komplet klozetowy (muszla, deska

sedesowa, zbiornik płuczący)

........ ......................... ........................
7 Zlewozmywak ........ ......................... ........................
8 Bateria zlewozmywakowa ........ ......................... ........................
9 Inne urządzenia ........................ ........ ......................... ........................
10 ................................................ ........ ......................... ........................
11 ................................................ ........ ......................... ........................
12 ................................................ ........ ......................... ........................
13 ................................................ ........ ......................... ........................
14 ................................................ ........ ......................... ........................

5) w zakresie elementów budowlanych

Lp. Wyszczególnienie sprzętu

i urządzeń

j.m. Stan w dniu

przyjęcia

Stan w dniu

zdania

1 Okna (okucia) ........ ................................... ...................................
2 Drzwi zewnętrzne (okucia,

zamki)

........ ................................... ...................................
3 Drzwi wewnętrzne (okucia,

zamki)

........ ................................... ...................................
4 Podłoga ........ ................................... ...................................
5 Tynki ........ ................................... ...................................
6 Okładziny ........ ................................... ...................................
7 Inne urządzenia .................... ........ ................................... ...................................
8 .............................................. ........ ................................... ...................................
9 .............................................. ........ ................................... ...................................

6) w zakresie wyposażenia

Lp. Wyszczególnienie sprzętu i urządzeń j.m. Liczba w dniu

przyjęcia

Liczba w

dniu zdania

1 Biurko ......... ......... .........
2 Dywan (chodnik, wykładzina) ........ ......... .........
3 Firanki i zasłony ........ ......... .........
4 Fotel 1-osobowy rozkładany ........ ......... .........
5 Fotel klubowy ........ ......... .........
6 Fotel gabinetowy ........ ......... .........
7 Kanapa ........ ......... .........
8 Karnisze ........ ......... .........
9 Kosz na śmieci (plastikowy) ........ ......... .........
10 Krzesło wyściełane ........ ......... .........
11 Kuchnia gazowa lub elektryczna ........ ......... .........
12 Lampka nocna ........ ......... .........
13 Lodówka ........ ......... .........
14 Lustro łazienkowe (komplet

łazienkowy)

........ ......... .........
15 Okap kuchenny ........ ......... .........
16 Pralka ........ ......... .........
17 Puf ........ ......... .........
18 Radioodbiornik ........ ......... .........
19 Regał gabinetowy ........ ......... .........
20 Sejf ........ ......... .........
21 Stolik pod komputer ........ ......... .........
22 Stolik pod RTV ........ ......... .........
23 Stół (ława) ........ ......... .........
24 Stół kuchenny ........ ......... .........
25 Stół gabinetowy ........ ......... .........
26 Stół kwadratowy ........ ......... .........
27 Szafa na akta ........ ......... .........
28 Szafa ubraniowa ........ ......... .........
29 Szafka kuchenna ........ ......... .........
30 Szafka przyłóżkowa ........ ......... .........
31 Taboret kuchenny ........ ......... .........
32 Tapczan ........ ......... .........
33 Telewizor ........ ......... .........
34 Wieszak z lustrem ........ ......... .........
35 Żaluzje wertykalne ........ ......... .........
36 Żyrandol ........ ......... .........
37 Inne urządzenia: ........ ......... .........
38 .....
39 .....
40 .....
41 .....
42 .....

7) w zakresie oceny technicznego zużycia elementów wyposażenia i urządzeń (dotyczy kwater internatowych)

Lp. Elementy wyposażenia

i urządzenia techniczne

Procent

zużycia

Rzeczywisty

okres

użytkowania

w latach

Ocena techniczna
naprawa* wymiana*
1 Kuchnia gazowa
2 Kuchnia elektryczna
3 Gazowe grzejniki wody przepływowej:
kuchnia
4 łazienka
5 Urządzenie dwufunkcyjne
6 Elektryczne podgrzewacze wody:
kuchnia
7 łazienka
8 WC
9 Baterie:
kuchenna
10 WC, umywalkowa
11 łazienkowa, umywalkowa
12 łazienkowa, wannowa

(prysznicowa)

13 Zawory czerpalne
14 Wanna (brodzik)

emaliowana(-ny)

15 Wanna (brodzik) z tworzyw

sztucznych

16 Kabina natryskowa
17 Zlewozmywak emaliowany
18 Zlewozmywak stalowy
19 Umywalka:
łazienka
20 WC
21 Misa klozetowa:
łazienka
22 WC
23 Zbiornik płuczący:
łazienka
24 WC
25 Bidet fajansowy
26 Szafka zlewozmywakowa
27 Meble wbudowane
28 Inne
29 ..................................................
30 ..................................................

UWAGI .....................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

Protokół sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla zdającego

i przyjmującego.

Podpisy:

Zdający ....................................................... Przyjmujący ......................................................................

____________

* Niepotrzebne skreślić.

ZAŁĄCZNIK Nr  6

kosztów utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej miejsca w internatach/kwaterach

internatowych* oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego

....................................

Lp. Wyszczególnienie Wykonanie za ubiegły

rok1)

Plan na

bieżący rok2)

%

wzrostu

(kolumna

4:3)

miejsce w internatach/

kwaterach

internatowych*

miejsce

w internatach/

kwaterach

internatowych*

1 2 3 4 5
I Koszty (w tym):
1 zużycie materiałów i energii
a materiały biurowe
b środki czystości
c koszty wyposażenia3)
d materiały pozostałe
e energia cieplna
f energia elektryczna
g gaz
h woda
2 usługi obce
a remontowe4)
b konserwacje i przeglądy
c najem i dzierżawa składników

majątkowych

d odbiór nieczystości stałych

i płynnych

e utrzymanie części wspólnej

(sprzątanie, pranie, odśnieżanie,

dezynfekcja, deratyzacja,

dezynsekcja)

f pralnicze (m.in. pranie i wymiana

pościeli, firan i zasłon)

g sprzątanie pokoi
h łączności (pocztowe,

telekomunikacyjne, internetowe,

RTV)

i kominiarskie
j ochroniarskie
k transportowe
l pozostałe usługi
3 podatki i opłaty
4 wynagrodzenia
5 świadczenia, ubezpieczenia społeczne i inne
6 koszty pozostałe
a podróże służbowe
b wpłaty do wspólnot

mieszkaniowych5)

c ubezpieczenia majątkowe
d inne
7 odpis na fundusz remontowy

w skali roku6)

II Koszty zarządu
III Razem - roczny koszt

utrzymania (I + II)

IV Ilość m2 powierzchni użytkowej,

o której mowa w § 6 ust. 3

rozporządzenia

V Roczny koszt utrzymania 1 m2

powierzchni użytkowej (III/IV)

VI Dzienny koszt utrzymania

(V/365)

Dzienny koszt utrzymania 1 m2 powierzchni użytkowej

miejsca w internatach/kwaterach internatowych:

gdzie:

Dk – dzienny koszt utrzymania

__________________

* Niepotrzebne skreślić.

1) Wg kosztów ujętych w ewidencji księgowej.

2) Sporządzany na podstawie planu finansowego.

3) Wg zapotrzebowania.

4) Kalkuluje się dla internatów.

5) Przyjmuje się oddzielnie dla każdej wspólnoty w przeliczeniu na powierzchnię użytkową kwatery

internatowej.

6) Tworzy się dla kwater internatowych.

1 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 22 lipca 2010 r. w sprawie zakwaterowania w internatach i kwaterach internatowych oraz odpłatności za to zakwaterowanie (Dz. U. poz. 975).

Zmiany w prawie

Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Jak zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach samorządowych

Nie wszyscy wyborcy będą mogli udać się osobiście 7 kwietnia, aby oddać głos w obwodowych komisjach wyborczych. Dla nich ustawodawca wprowadził instytucję głosowania korespondencyjnego jako jednej z tzw. alternatywnych procedur głosowania. Przypominamy zasady, terminy i procedurę tego udogodnienia dla wyborców z niepełnosprawnością, seniorów i osób w obowiązkowej kwarantannie.

Artur Pytel 09.03.2024
Tabletka "dzień po" bez recepty - Sejm uchwalił nowelizację

Bez recepty dostępny będzie jeden z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - zakłada uchwalona w czwartek nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tabletka będzie dostępna bez recepty ma być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stoi na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 22.02.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 21.02.2024
Standardy ochrony dzieci. Placówki medyczne mają pół roku

Lekarz czy pielęgniarka nie będą mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli komu zgłosić podejrzenie przemocy wobec dziecka. Placówki medyczne obowiązkowo muszą opracować standardy postępowania w takich sytuacjach. Przepisy, które je do tego obligują wchodzą właśnie w życie, choć dają jeszcze pół roku na przygotowania. Brak standardów będzie zagrożony grzywną. Kar nie przewidziano natomiast za ich nieprzestrzeganie.

Katarzyna Nocuń 14.02.2024